Çin’de sağanak yağış: 27 ölü

Çin’in güneyinde etkili olan şiddetli yağışlar sonucu 27 kişinin öldüğü, 2 kişinin da kaybolduğu bildirildi. 1 Haziran’dan beri etkili olan sağanak yağışlar, sel ve heyelana neden oldu.Resmi Xinhua ajansına göre, Afet Zararlarının...

Çin’de sağanak yağış: 27 ölü
06 Haziran 2014 Cuma 15:08

Çin’in güneyinde etkili olan şiddetli yağışlar sonucu 27 kişinin öldüğü, 2 kişinin da kaybolduğu bildirildi. 1 Haziran’dan beri etkili olan sağanak yağışlar, sel ve heyelana neden oldu.

Resmi Xinhua ajansına göre, Afet Zararlarının Azaltılması Ulusal Komisyonu, Fujian, Guangdong, Sichuan ve Guizhou eyaletleri ile Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi ve Chongqing şehrinde 3,4 milyon kişinin şiddetli yağıştan etkilendiği, 239 bin kişinin tahliye edildiği, 116 bin kişinin ise acil temel yaşama ihtiyaç duyduğu kaydedildi. Ölenlerin 10’unun Guizhou, 9’unun Chongqing olduğu, Sichuan ve ve Guangxi’de 3’er kişi, Guangdong ve Fujian’da da birer kişinin öldüğü rapor edildi.

Sellerde 9 bin 700’den fazla evin yıkıldığı, 55 bin evin ise hasar gördüğü, 19 bin 400 hektar tarım alanının ise hasat alınamaz hale geldiği belirtildi. Açıklamada, doğrudan ekonomik kaybın ise 3,65 milyar yuan (yaklaşık 600 milyon dolar) olduğu ifade edildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×