Ceset parçalarını çöpe atan 8 kişi tutuklandı

Tanzanya'nın liman şehri Darüsselam'da insan cesetlerinin konulduğu 85 paketi çöpe atan 8 tıp ensitütüsü çalışanı tutuklandı. Şehrin Bunju banliyösünde kaburgalar, kafatasları, parmaklar ve ayaklardan oluşan insan uzuvlarının açık...

Ceset parçalarını çöpe atan 8 kişi tutuklandı
22 Temmuz 2014 Salı 19:23

Tanzanya'nın liman şehri Darüsselam'da insan cesetlerinin konulduğu 85 paketi çöpe atan 8 tıp ensitütüsü çalışanı tutuklandı. Şehrin Bunju banliyösünde kaburgalar, kafatasları, parmaklar ve ayaklardan oluşan insan uzuvlarının açık bir alanda bulunması şehri ayağa kaldırdı.

Polisten yapılan açıklamada, bazı poşetlerde cerrahi aletler ve tek kullanımlık ameliyat eldivenlerinin bulunduğu belirtildi.

Darüsselam Polis Şefi Süleyman Kova, insan uzuvları ile ilgili yakalanan şahısların Tıp ve Eğitim Üniversitesi Enstitüsü (IMTU) ile bağlantılarının olduğunu söyledi.

Darüs Selam sakinleri basına yaptıkları açıklamada, kamyonların düzenli olarak yaklaşık 25 kilogram ağırlığında plastik poşetleri açık depo alanına boşaltmasından şüphelendiklerini ve korkunç olayda dehşete düştüklerini ifade ettiler.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×