Burundi’de sel felaketi: 51 ölü

Doğu Afrika ülkesinin başkenti Bujumbura’da etkili olan sel ve toprak kayması felaketinde en az 50 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Burundi’de sel felaketi: 51 ölü
10 Şubat 2014 Pazartesi 20:08

Doğu Afrika ülkesinin başkenti Bujumbura’da etkili olan sel ve toprak kayması felaketinde en az 50 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yetkililer cansız bedenlerin çamurların ve enkazın altında kaldığını, ölü sayısının artmasından korktularını açıkladı.

Başkentin bir bölümünün tepelikler üzerine kurulu olduğu için selin ardından toprak kaymalarının felaketin boyutunu artırdığını ifade eden kurtarma ekipleri, başkentin en büyük hastanesinin morgunun cesetlerle dolu olduğu bilgisini paylaştılar.

Selin ardından bir vatandaş basına yaptığı açıklamada 9 akrabasının halen kayıp olduğunu söylerken, yükseklerden hızla gelen sel sularının yüzlerce evi yıkıp geçtiğini ifade etti. Güvenlik Bakanı Gabriel Nizigama ise, gece bastıran sağnak yağışın ardından başkentte felakete sebep olduğunu, en az 51 kişinin hayatını kaybettiğini rapor etti.

Bujumbura’da yaklaşık 10 saat süren yağmurun ardından elektriklerin kesildiği, yolların ulaşıma kapandığı ve ekinlerin büyük zarar gördüğü duyuruldu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×