Bulgaristan'da yıkılan köprü can kaybına neden oldu

Bulgaristan'ın Haskovo'ya bağlı Vinevo köyünde meydana gelen sel sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise kayıplara karıştı.

Bulgaristan'da yıkılan köprü can kaybına neden oldu
26 Nisan 2014 Cumartesi 12:28

Bulgaristan'ın Haskovo'ya bağlı Vinevo köyünde meydana gelen sel sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise kayıplara karıştı. Kırcali'den Vinevo'ya giden ve aralarında 4 yaşında bir çocuğun da bulunduğu aile arabasının, köy yakınında bulunan köprüden geçerken sel dalgalarına kapılarak Demirci dere çayırına yuvarlandığı açıklandı.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri uzun çabalar sonucu aracı su altından çıkarabildi. Hayatını kaybeden 54 yaşındaki Resmiye Ramadan'a ulaşan yetkililer, diğer 3 aile ferdini de aramaya devam ediyor. Köprüden ayrılan beton ve asfalt blokları sel dalgalarının boyutunu gözler önüne seriyor. Yağışlar sonucu Kırcali ilinde birçok yerde ulaşım aksarken, debisi yükselen ırmaklar dakika dakika izlemeye alındı.

Söz konusu köprünün selden dolayı yarı yıkık halde olduğu belirtildi. Mineralni Bani Belediye Başkanı Mümin İskender, söz konusu köprünün onarımıyla ilgili belediyenin iki proje sunmasında rağmen bugüne kadar hiçbirinin onay almadığını söyledi.CİHAN

Bulgaristan'da yıkılan köprü can kaybına neden oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×