Barzani: Sincar'da IŞİD'e karşı başarısız olan komutanları sorgulayacağız

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Musul'un Sincar kasabasından çekilen Peşmerge komutanlarını sorgulayacaklarını söyledi.Barzani, Yezidilerin önde gelen din adamlarından biri olan Baba Şeyh'i başkanlık divanında kabul...

Barzani: Sincar'da IŞİD'e karşı başarısız olan komutanları sorgulayacağız
04 Ağustos 2014 Pazartesi 16:08

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Musul'un Sincar kasabasından çekilen Peşmerge komutanlarını sorgulayacaklarını söyledi.

Barzani, Yezidilerin önde gelen din adamlarından biri olan Baba Şeyh'i başkanlık divanında kabul etti. Baba Şeyh, Sincarlı gençlerin Peşmerge güçleri ile birlikte Irak Şam- İslam Devleti (IŞİD) militanlarıyla savaşmaya hazır olduğunu söyledi. Şehy, bu konuda Barzani'nin silah desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

Sincar'da yaşayan Yezidilerin düştüğü durumdan üzüntü duyduğunu söyleyen Barzani, Sincar'ın kontrolünü IŞİD'e kaptıran tüm yetkilileri sorgulayacaklarını ifade etti.

Barzani:" Yezidi kardeşlerimizin toprağı ve can güvenliğini canımız ve ruhumuzla koruruz, bunun için ne gerekirse yapacağız. Kısa bir sürede Sincar'ı IŞİD militanlarının elinden alacağız." dedi.

Ayrıca Barzani terör örgütlerinin saldırıları karşısında yanlız kaldıklarını, terör ile mücadele için hiçbir ülkeden yardım almadıklarına dikkat çekti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×