92 Yaşındaki Kapıcının 6 Milyon Dolar Mirası Çıktı

ABD'de kapıcılık yapan ve çevresinde yoksul biri olarak tanınan sıkı borsacı 92 yaşındaki Ronald Read 6 milyon dolar servet bıraktı.

92 Yaşındaki Kapıcının 6 Milyon Dolar Mirası Çıktı
22 Mart 2015 Pazar 14:49

Konya'da sokaklarda yaşayan ve Poşetli Dede şekilde adlandırılan ve son şekilde bir otobüsün altında kalarak can sağlayan Mehmet Keleş'ten geriye 1 milyon 85 bin TL miras kalmıştı.
ABD'de ise aynı hayat devam eden Ronald Read da sokaklarda hayatını kazanmasa da ölümünden sonra hesaplarında 6 milyon dolarlık (Yaklaşık 15,5 milyon TL) servet çıktı.

17 YILDIR KAPICILIK YAPIYORDU

Çevresinde fukara bir tanesi şekilde adlandırılan Read, 25 sene bir benzincide çalışmış. Son 17 yıldır da kapıcılık yaparak geçimini sağlamış. Avukatı onun fazla fazla tutumlu olduğunu yırtılan bir giysisini dahi atmayıp çengelli iğnelerle tutturarak giyinmeye devam ettiğini söyledi.

SIKI BORSACIYMIŞ

Avukatı Laurie Rowel, Ronald Read'ın milyoner olduğunu fakat bunu kimsenin bilmediğini belirterek ' Borsaya yaptığı yatırımlar zaman geçtikçe fazla fazla yatırım getirdi. Çok akıllı bir yatırımcı bulunduğu öldükten sonra ortaya çıktı. Oldukça tutumlu biriydi. Park parası vermemek için kentte araba dahi kullanmıyordu.

TEK VARİSİ ÜVEY OĞLU

Tek varisinin Philip Brown adında bir üvey oğlu bulunduğu öğrenilen Read'ın servetinden Philip'e hisse bırakıp bırakmadığı ise bilinmiyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×