12 Yıl Sonra Komadan Çıktı İlk Sözleri Şoke Etti!

Tam 12 yıl boyunca komada kalan ve uyandıktan sonra 'Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne' diyen çocuğun hikayesi şok ediyor.

12 Yıl Sonra Komadan Çıktı İlk Sözleri Şoke Etti!
20 Mart 2015 Cuma 10:30

Martin Pistorius, Güney Afrika'da büyüyen epey bir alelade bir çocuktu. 12 yaşında sırlı bir hastalığın kafa göstermesiyle yaşamı değişmeye başladı. evvel boğaz ağrısı ile başlayan hastalık devamlı uyuması ve en sonunda devinim kabiliyetini % yitirmesiyle kendini iyice gösterdi.

12 YILDIR KOMADAYDI

Doktorlar Martin'in bir tür menenjite yakalandığına inanıyordu. Ona katkı edemeyeceklerini söyledikten sonra Martin'i eve gönderdiler. Ailesi Martin'in her anında yanındaydı. Banyo ve yemek yemek benzeri kolay işlerini yapamayan Martin'i yatak yarası oluşmasın diye her 2 saatte bir çevirmeleri gerekiyordu. Gündüzleri rehabilitasyona giden Martin, 2 sene sonra bilincini kazanmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde durumundan haberdardı lakin gene de devinim edemiyordu. Birileriyle konuşabilmesi için 10 sene daha geçmesi gerekecekti.

İLK SÖZLERİ ŞOKE ETTİ

Kendine geldikten sonra bakıcılarıyla ilgili anlattıkları ise kanınızı donduracak cinsten:
'Korkunçtu. Ailem başıma gelenleri öğrendiğinde şok olmuştu. Bakım evindeki bireyler saçımı çekiyor, madeni kaşıkla dişime vuruyor ve kaşığı ağzıma yerleştirmeye çalışıyordu. Bana devamlı bağırıyor ve kızıyorlardı. Ağladığımda ise daha fena davranıyorlardı. Bakıcı kadınlardan birinin cinsel istismarına dahi maruz kalmıştım. Kaldığım odaya gelip benimle ilişkiye girmeye çalışıyor ve cinsel organlarıma dokunuyordu. Her saniye kaçacağım günü bekledim' diyor.

'KULAĞIMA 'UMARIM ÖLÜRSÜN' DEDİ!'

Martin, hayatındaki en fena anların ise annesinin odasına geldiğinde kulağına 'Umarım ölürsün' dediği süre olduğunu söyledi. Yaşadıklarından kurtulmak için düşüncelerini anlatmaya çalışan Martin, bu sayede ilerleme kaydetmeye başlamış. 2011 yılında 25 yaşındayken terapisti onun iletişim kurmaya çalıştığını ayrım etmiş.

Yaşadığı öykü binlerce insanı etkileyen Martin'in hayatını film yapmak dileyen pek fazla aşırı yapımcı bulunuyor. Martin ve eşi, çıkarlarını Matt Damon ve Cameron Diaz'ın canlandırmasını istiyor.


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×