Google, Flash'a Veda Edip HTML5'e Geçiyor!

Google, YouTube'da HTML5 desteğinin standart hale gelmesinden sonra Adobe Flash tabanlı reklamlara da el attı. Flash içerikli reklamlar HTML5 formatına dönüştürülüyor.

Google, Flash'a Veda Edip HTML5'e Geçiyor!
26 Şubat 2015 Perşembe 16:08

Google, Flash'a Veda Edip HTML5'e Geçiyor! İnternet Google, YouTube'da HTML5 desteğinin standart bir vaziyete gelmesinden sonra Adobe Flash tabanlı reklamlara da el attı. Flash muhteviyatlı reklamlar HTML5 formatına dönüştürülüyor.26.02.2015 / 16:00

Google'ın HTML5'e verdiği destek giderek artıyor. Uzun yıllardır YouTube'da Adobe Flash Player'ın yanısıra HTML5 oynatıcıya da isteğe bağlı yer sağlayan Google, geçtiğimiz günlerde HTML5'i standart bir vaziyete getirmişti. İnternet devi şimdi de reklam bölgesine el attı.

Adobe Flash'a veda

Venturebeat sitesinin haberine göre, Google dün sebebi ile Adobe Flash tabanlı reklamları HTML5'e dönüştürme işlemine başladı. Bu geçişin en iri amaçlarından birisi ise reklamcıların Google Display Network'te yer piyasa lakin Flash desteği bulunmayan cihazlara sahip kullanıcıları da gaye kitlesine katabilmek.

HTML5'e dönüştürme

Google'dan yapılan resmi izahatda bütün Flash tabanlı reklamların HTML5'e dönüştürülemediği söylendi. Kullanıcılar, burada yer piyasa Swiffy aracını kullanarak reklamlarının HTML5'e dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğini test edilebilecek. Eğer Swift üstünde muamele sorunsuzca gerçekleşirse, bu reklamlar AdWords'e upload edilirken otomatik şekilde yeni formata dönüştürülecek. Bakalım Adobe Flash player, Google reklamlarına da veda ettikten sonra ne kadar popüler kalabilecek?

:: Google'ın sürpriz hamlesi meselesi için düşünceleriniz neler?

Yazan: Azim Köse
SDN - ShiftDelete.Net

Kaynak: SDN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×