Albaraka Türk'ten 213 milyon dolarlık kredi

Albaraka Türk Toplam 213 milyon dolar değerinde murabaha sendikasyon kredisi sağladı

Albaraka Türk'ten 213 milyon dolarlık kredi
21 Nisan 2017 Cuma 15:26

Sonhaberler | Haber Merkezi

Albaraka Türk, uluslararası piyasalarda 8 ülkeden 12 bankanın katılımı ile toplam 213 milyon dolar murabaha sendikasyon kredisi sağladı. Kredi, bankanın genel kredi işlemlerinin finansmanı için kullanılacak. Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “2017 yılında da bankamızın fon kaynaklarını çeşitlendirmeye yönelik çalışmaların bir parçası olarak 370 gün vadeli 213 milyon dolar değerinde başarılı bir murabaha sendikasyon kredisi sağladık” dedi.

ABC Islamic Bank koordinatörlüğünde, Dubai Islamic Bank PJSC, Standard Chartered, Emirates NBD Capital Limited, Qatar Islamic Bank QSC katılımıyla 150 milyon dolar hedeflenen murabaha sendikasyon kredisi, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC), Avrupa ve MENA bölgesinden gelen yüksek katılım talebiyle sendikasyon kredisi 213 milyon dolara yükseltilerek gerçekleşti. Murabaha sendikasyon kredisinin toplam maliyeti 370 gün vade, Libor + 125 bps olarak gerçekleşti.

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, yapılan anlaşmayla ilgili “2017 yılının ikinci çeyreğinin başında gerçekleştirdiğimiz 213 milyon dolar değerindeki murabaha sendikasyon kredisini başarıyla tamamladık. Yurt dışındaki değerli muhabir bankaların katılımıyla sağlanan sendikasyon kredisi, uluslararası piyasaların Türkiye’ye ve Albaraka Türk’e duyduğu güveni bir kez daha teyit etmiş oldu” dedi.

Utku, konuyla ilgili, “Bu anlamda bankamızın yeni muhabir ilişkileri kurmasını sağlarken, konsorsiyumda yer alan diğer muhabir bankalarla arasındaki güçlü güven ilişkisini ortaya koydu. Öngörü gücü ve vizyonu, geleceğe odaklı stratejileri ve katılım bankacılığı felsefesini en iyi şekilde yansıtan Albaraka Türk, hizmet modeliyle istikrarlı büyüme yolculuğuna devam ediyor” açıklamasında bulundu.


Etiketler; #Albaraka Türk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×