Ermenistan, Londra'da protesto edildi

Birleşik Krallık'taki Azerbaycan destekçileri, başkent Londra'da düzenledikleri yürüyüşle Ermenistan'ın saldırılarını protesto etti

Ermenistan, Londra'da protesto edildi
10 Nisan 2016 Pazar 18:21

Azerbaycan destekçileri, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenledikleri yürüyüşle Ermenistan'ın saldırılarını protesto etti.

Birleşik Krallık'ta eğitim gören Azeri öğrenciler tarafından düzenlenen gösteri için her yaş grubundan çok sayıda kişi başkentin ünlü Trafalgar Meydanı'nda bir araya geldi.

İngiltere'de faaliyet gösteren Avrupa'daki Azerbaycan Toplumu (TEAS) isimli kuruluş ile Birleşik Krallık'ta yaşayan Türk ve KKTC vatandaşlarının da destek verdiği gösteride katılımcılar Trafalgar Meydanı'ndan Başbakanlık binasının bulunduğu Downing Sokağı'na yürüdü.

Göstericiler başbakanlık binası önünde Ermenistan'ın eylemlerini protesto etti. Gösteride, Türk bayraklarının yanı sıra Azerbaycan bayraklarını da dalgalandıran protestocular, "Londra liderlik yap", "Ermenistan'a yaptırım", "Ermeni agresifliğini durdurun", "Dağlık Karabağ Azerbaycan'ındır" yazılı pankartlar taşıdı.

Yaklaşık 3 saat süren gösteride zaman zaman Azerbaycan ulusal marşını da okuyan katılımcılar ayrıca, Türkçe ve İngilizce "İşgal suçtur" ve "Karabağ bizimdir" şeklinde slogan attı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×