Dünyanın konuştuğu kadın gazeteci hakkında karar verildi

Macaristan sınırında mülteci bir babaya çelme takarak bütün dünyanın tepkisini çeken kadın gazeteci hakkında karar verildi. Kadına 3 yıl hapis cezası verildi ancak ceza kağıtta kaldı. Kadın gazetecinin cezası 3 yıl serbest denetimliliğe çevrildi

Dünyanın konuştuğu kadın gazeteci hakkında karar verildi
13 Ocak 2017 Cuma 15:40

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Dünyanın tepkisini çeken mülteciye çelme olayında beklenen karar çıktı. Macar yargısı kadın gazeteciye 3 yıl hapis cezası verdi; ancak ceza kağıt üstünde kaldı. Kadın gazetecinin cezası 3 yıl serbest denetimliliğe çevrildi. 

Macaristan’ın Sırbistan sınırı yakınlarında kucağında çocuğunu taşıyan bir mülteciye çelme taktığı görüntünün yayılmasıyla dünyanın gündemine oturan kameraman Petra László hakkındaki yargı süreci sonuçlandı. Kendini koruduğunu öne süren László’nun savunmasını kabul etmeyen Macar yargısı, kameramanın davranışlarıyla toplumsal kuralları çiğnediğini vurguladı. Bu nedenle László; 3 yıl boyunca denetimli serbestlik altında olacak.

László, 2015 yılında Röszke kentinde polis çemberinden kaçmaya çalışan iki mülteciye tekme atmıştı. Kameraman ayrıca kucağında çocuğunu taşıyan bir mülteciye de çelme takarak düşmelerine sebep olmuştu. O anların görüntü kaydının yayılması ise tüm dünyada infiale yol açtı. Çok korktuğunu ve kendini savunduğunu iddia eden kameraman daha sonra çalıştığı N1TV tarafından işten çıkarılmıştı. László ayrıca kendisine karşı bir nefret kampanyası başlatıldığından da şikayetçi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×