Rusların korktuğu şey bir yıl içinde gerçekleşebilir

Rus halkının en büyük korkusu ekonomik bir kriz ve fakirlik... ABD'li milyarder Soros ise Rusya'nın 2017'de iflas edebileceğini açıklamıştı

Rusların korktuğu şey bir yıl içinde gerçekleşebilir
12 Şubat 2016 Cuma 17:11

Son Haberler Logo

Gelirlerinin büyük bir bölümünü silah sanayisine yatıran ve petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte gelirleri de hızla düşen Rusya'da halk kriz ve fakirlik korkusu yaşıyor. Rusların çoğunluğu enflasyon, fakirleşmek ve ekonomik krizi en büyük tehdit olarak görüyor. Öte yandan ABD'li milyarder George Soros ise, Rusya'nın 2017 yılında iflas edebileceğini söyledi.

Rus araştırma şirketi "Levada", 48 farklı bölgede toplumu tedirgin eden konulara yönelik çalışma yaptı.

Bin 600 kişinin katıldığı kamuoyu araştırmasına göre, Rusların en büyük korkusu enflasyondan ve fakirleşmek. Ankete katılanların yüzde 53'ü en büyük tehdit olarak bu ihtimali gösterdi.

Birden fazla seçeneğin tercih edilebildiği ankette, "Rusya için en büyük tehdit ne" sorusuna ağırlıklı verilen diğer cevap yüzde 49'la ekonomik kriz oldu.

Rusların yüzde 35'i, işsizliğin artmasını ülkeleri için en büyük tehdit olarak gösterdi.

Rusların korkuları arasında ülkelerinin yurt dışında savaşa girmesi de bulunuyor. Katılımcıların yüzde 27'si Rusya'nın başka ülkelerdeki askeri çatışmalara müdahale etmesini istemiyor.

SOROS'TAN KÖTÜ SENARYO

Öte yandan The Guardian'da bir yazı kaleme ünlü spekülatör George Soros, Rusya'nın iki yıl içinde iflas edebileceğini savundu.

Rusya ekonomisinin kötü bir durumda olduğunu, ülkenin 2017'de bir iflas yaşayabileceğini, Rusya'nın bütçe açığının gayrı safi milli hasılanın yüzde 7'si olduğunu belirten" Soros şöyle devam ediyor: Putin'in rejiminin çöküşün önüne geçmesinin en etkili yolu, daha önce AB'nin çökmesine neden olmaktır. Alt üst olan bir AB, Ukrayna'daki ilhakı takiben Rusya'ya karşı devreye soktuğu yaptırımları sürdüremeyecektir.

Soros, "AB'nin şu anda aynı anda beş, altı krizle boğuştuğunu, Merkel'in doğru bir şekilde ifade ettiği üzere mülteci krizinin AB'yi yıkma potansiyeli olduğunu" yazıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×