Papa'dan komik savunma: Başka kelime bilmiyorum

Papa, Ermenistan'da konuşma metninde olmadığı halde neden 'soykırım' kelimesini kullandığı yönündeki sorular üzerine, 'Başka kelime bilmiyorum' dedi

Papa'dan komik savunma: Başka kelime bilmiyorum
27 Haziran 2016 Pazartesi 10:57

Türkiye ile İsrail arasında yeni dönemin başlaması başta Zorlu Enerji olmak üzere Turcas ve Enka hisselerini uçurdu.

6 yıl önce Mavi Marmara saldırısı ile bozulan İsrailile Türkiye arasındaki ilişkiler normalleşme yoluna girerken, borsanın açılışıyla birlikte İsrail'de yatırımı olan şirketlerin hisseleri borsada adeta uçtu. 
Borsa İstanbul 100 endeksi (BIST 100) güne 0.12 yükselişle yatay başlarken, İsrail'de yatırımı olanZorlu'nun hisseleri yüzde 7, Tucas hisseleri yüzde 2.7, Enka İnşaat hisseleri yüzde 1.9 yükselişle işlem görüyor. 

Zorlu Enerji Grubu’nun İsrail’de yüzde 25 ortaklıkla kurulan 1 doğalgaz çevrim santrali ve yüzde 42,15 ortaklıkla kurulan 2 doğalgaz kojenerasyon santrali bulunuyor. İsrail doğalgazının Akdeniz’de döşenecek 550 kilometrelik boru hattıyla Türkiye’ye getirilmesi için Zorlu Enerji, Turcas-Enerjisa ortaklığı ve Enka İsrail’le bir süredir görüşüyor.

Bugün basın toplantısıyla duyurulması beklenen normalleşmenin enerji ve inşaat alanında milyarlarca dolarlık anlaşmaların önünü açabileceği öngörülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×