Japonya'da deprem bu kez şaşırttı

Şu ana kadar 7 üzerindeki depremlerin bile hasara yol açmadığı Japonya'da bugün meyana gelen 6,4 büyüklüğünde sarsıntı iki kişinin ölümüne neden oldu

Japonya'da deprem bu kez şaşırttı
14 Nisan 2016 Perşembe 21:15

Deprem fay hattı üzerinde bulunan Japonya'da şu ana kadar 7 ve üzerindeki depremlerde bile yaşanmayan can kayıpları bugün 6,4 büyüklüğündeki depremde yaşandı. 

Ülkenin güneybatısında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde en az 2 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı. Kyodo ajansının haberine göre, yerin 23 kilometre altında meydana gelen depremde yaralanan 200'den fazla kişi bölgedeki 3 hastanede tedavi edildi.

Kumamoto ve çevre kentlerde hissedildiği açıklanan depremin ardından tsunami uyarısı yapılmazken Maşiki kentinde yaklaşık 20 evin zarar gördüğü belirtildi.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin, yetkililere kurtarma çalışmalarıyla ilgili ellerinden gelen çabayı göstermeleri yönünde talimat verdiği kaydedildi.

"Pasifik Ateş Çemberi" deprem ve volkan kuşağında yer alan Japonya, 11 Mart 2011'de tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşamıştı. 9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki tsunami, 19 bin kişinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına ve ülkenin kuzeydoğu kıyılarında büyük hasara yol açmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×