Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü

Telefon görüşmesinde Başbakan Modi, Türkiye'ye desteklerini iletti

Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü
29 Ağustos 2016 Pazartesi 15:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve G-20 zirvesi gibi konuların gündeme geldiği aktarıldı. Başbakan Modi, Türkiye'ye desteklerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimini ve son terör saldırılarını kınayan Hindistan Başbakanı Modi, Türkiye'yle tam bir dayanışma içinde olduklarını vurguladı.
Darbe girişimini, hemen akabinde bir mesajla kınadıklarını hatırlatan Modi, demokrasiye sahip çıkılmış olmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türk halkını tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise duyarlılığından ve desteğinden dolayı Modi'ye teşekkür etti. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğu hususunda hiçbir şüphe bulunmadığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu terör örgütünün görünen yüzüne aldanılmaması hususunda dost ülkeleri de uyardıklarını anlattı.

Hindistan Başbakanı Modi de bu örgütle ilgili olarak Türkiye'nin uyarılarını dikkate aldıklarını ve gereken adımları atacaklarını belirtti.
İkili ilişkilere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hindistan Başbakanı Modi'nin, G-20 zirvesi vesilesiyle Çin'de yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kaldıkları öğrenildi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×