Yozgat'ta "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri

Yozgat'ta "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri lokanta ziyaretleriyle başladı

Google Haberlere Abone ol

Yozgat'ta "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri kapsamında lokanta ziyaretleri yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde kutlanan "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftci ile Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, kent merkezindeki bazı lokantaları ziyaret ederek, işletme sahiplerine plaket takdim etti.

Çiftci, bir lokantada gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı önderliğinde 21-27 Mayıs'ın Türk Mutfağı Haftası olarak belirlendiğini söyledi.

Bu haftayı kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Çiftci, "Bu kapsamda ilimizdeki kadim lokantaları ziyaretle haftaya başlama kararı aldık." dedi.

Coşgun da kente gastronomi anlamında değer katan lokantacılara teşekkür etti.

Ziyaret ettikleri lokantanın Yozgat'ın yöresel yemeklerinin tanıtımını yaptığını dile getiren Coşgun, "İncir uyutma, tandır kebabı, testi kebabının tanıtımını yapıyorlar." diye konuştu.

Lokanta sahibi Zafer Özışık da ziyaret ve verilen plaketten dolayı teşekkür ederek, "Lokantamızda para değil, insanları memnun etmek birinci hedefimizdir." ifadesini kullandı.

Çiftci ve Coşgun daha sonra başka bir lokantaya geçerek işletme sahibi Cahit Seçkin'e teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar