Youtuber'ın şakası ölümüne neden oldu

ABD'de bir Youtuber soygun şakası yapmak istedi ancak canından oldu.

Google Haberlere Abone ol

Sosyal medya platformunda dikkat çekmek, daha fazla beğeni ve abone toplamak isteyen kullanıcıların yaptığı çılgınlıklara her gün bir yenisi ekleniyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından hemen hemen her gün sosyal medya için bir etkinlik yapmak isterken ölen gençlerin haberleri geliyor. Özellikle de Youtube, TikTok gibi platformlarda daha fazla dikkat çekmek isteyen gençler canlarını tehlikeye atıyor, bazen de hayatını kaybediyor.

Son olarak; Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Tennessee eyaletinin başkenti Nashville'de YouTube için çekilen mizansen soygun videosu kanlı bitti. Kasap bıçaklarıyla komik soygun videosu çeken grupta bulunan bir kişi, olayı gerçek sanan başka biri tarafından vurularak öldürüldü.

Nashville polisi, bir Youtuber tarafından çekilmek istenen 'şaka soygunu' videosunun bir kişinin ölümüyle sonuçlandığını duyurdu. Polis ihbar üzerine akşam saat 21:30 sıralarında bir alışveriş merkezinin araç parkına gitti.

Araç parkında Youtube için video çeken 20 yaşındaki Timothy Wilks'i vurularak öldürülmüş halde bulan polis, olay yerinde bulunan gençleri sorguladı. Tanıklar, YouTube için şaka videousu çeken öldürülen Wilks ve bir arkadaşının ellerinde kasap bıçaklarıyla 23 yaşındaki David Starnes Jr'ın içinde bulunduğu gruba yaklaştığını söyledi. Starnes ise ellerinde bıçak bulunan iki kişiden Wilks'i vurarak öldürdü.

Olay sonrası araç parkında gelen polis Starnes ve diğer gençleri sorguladı. Starnes, şakanın farkında olmadığını, kendisini ve beraber olduğu insanları savunmak için Wilks'i vurduğunu söyledi.

Wilks'in ölümüyle ilgili olarak kimse suçlanmadı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar