Virüs nüfusumuzun yüzde 60-70'ine bulaşacak

Almanya Başbakanı Merkel, vatandaşlarını tedirgin eden açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 2 kişinin hayatını kaybettiği Almanya'da koronavirüsünün nüfusun yüzde 60-70'ine bulaşacağını belirten Merkel bu açıklamasıyla korkuttu.

Google Haberlere Abone ol

Almanya'da da ortaya çıkan koronavirüsün son durumuyla ilgili olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel'den korkutan bir açıklama geldi. 

Almanya Başbakanı Merkel, "Almanya’da yaşayan insanların yüzde 60 ila 70’ine virüs bulaşacak" ifadelerini kullanarak vatandaşlarını uyardı.

Sağlık Bakanı Jens Spahn da Merkel'in bu açıklamalarına destek verdi.

Spahn, Corona Virüsüne maruz kalanların yüzde 80'inin bunu atlatabileceğini söylerken, 65 yaş ve üstü için ciddi bir sorun olabileceğini de altını çizdi. Spahn, bunun için fazladan 28 bin yatak ayrıldığını duyurdu.

Merkel'in açıklamalarına göre 82 milyon nüfuslu Almanya'da 50 ila 60 milyon kişinin Corona Virüsüne yakalanma ihtimali bulunuyor. 

Almanya'da Corona Virüsü nedeniyle ilk kez iki kişi hayatını kaybetti.

İTALYA'DA DURUM VAHİM

Avrupa'da koronavirüsünün en çok etkilediği ülke şimdilik italya oldu. İtalya'nın tamamı koronavirüs nedeniyle karantinaya alınırken; şu ana kadar 463 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

Yorumlar