Ünsal Ban kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, ne ile suçlanıyor?

Ünsal Ban kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, ne ile suçlanıyor? Eşine ait ev içi görüntüleri Sedat Peker çetesine vererek yayılmasını sağlayan Ünsal Ban, hakkında açılan soruşturma sonrasında kaçmak üzereyken yakalandı.

Google Haberlere Abone ol
Mahrem görüntüyü çeteye veren Ünsal Ban yakalandı

Ünsal Ban kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, ne ile suçlanıyor? Türkiye günlerdir bir boşanma davasından sonra başlayan olayları konuşuyor. Daha önce yönettiği üniversitede hakkında "diploma satma" suçlamasıyla soruşturmalar açılan Ünsal Ban isimli eski rektör, eşi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve ağabeyi eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında çeşitli iddiaları çetebaşı Sedat Peker ile işbirliği yaparak gündeme getirmeye başladı. 

Ünsal Ban'ın suç çetesine eşinin mahrem görüntülerini paylaşması ise bardağı taşıran damla oldu. Hakkında soruşturma açılan Ban yakalanarak gözaltına alındı. 

Çete ile işbirliği yapan Ban'ın eşine ve ailesine iftira attıktan sonra Yunanistan'dan oturum için başvuruda bulunduğu, bu kapsamda deniz yoluyla kaçmaya çalışırken yakalandığı belirtiliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalıştığı sırada Muğla'nın Milas ilçesinde gözaltına alındı.

Son dakika haberine göre hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında çerçevesinde gözaltı kararı bulunan Ban'ın deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı. Ban'ın, her zaman kullandığı aracı bırakarak daha önce kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı öğrenildi.

 Ünsal Ban hakkında, eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

Ban, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasında olduğu eşi. Ban, Taşkesenlioğlu'na ait görüntüleri Sedat Peker'e vermekle suçlanıyor.

THK'nın en üst kademesinde kritik görevlerde bulunan Ünsal Ban, 2019 senesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım şahitliğinde AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile dünya evine girdi.

Ünsal Ban Zehra Taşkesenlioğlu çiftinin tanışmaları ise sosyal medya platformu Twitter sayesinde.

Ünsal Ban, Erzurum Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu'na mention atınca ikili tanıştı.

Bu tanışıklık da çiftin 3 yıl evli kalmasını sağladı.

THK Üniversitesi Rektörlüğü yapan Ünsal Ban, 48 yaşındadır. 

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Zehra Taşkesenlioğlu'ndan da konuyla ilgili bir açıklama var. Görüntülerinin mahremiyetinin hiçe sayılara milyonlara servis edildiğini söyleyen Taşkesenlioğlu,  "Farklı bir boyuta çekilen bu görüntüler boşanma sürecinde zor günler yaşayan bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir" dedi.

 

Taşkesenlioğlu, ailesiyle birlikte sistematik bir şekilde iftira kampanyasıyla karşı karşıya kaldığının belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Şahsıma yönelik bu yargısız infazın son bulacağına ve son derece ahlaksızca oynanan bu kumpasın yargı önünde bir an önce gün yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatılmıştır."

 

 

Yorumlar