Tunus'ta bir genç daha kendini ateşe verdi

Tunus'ta Arap Baharı'nın fitilini yakan olayı anımsatan bir gelişme daha yaşandı. Kasrin vilayetinde yaşadığı zor yaşam koşullarını protesto eden bir genç kendini yakmaya kalktı.

Google Haberlere Abone ol

Tunus'un Kasrin vilayetinde yaşadığı zor yaşam koşullarını protesto eden bir genç kendini yakmaya kalktı. Arap Baharı'nın başlamasına neden olan olay da Tunus'ta bir gencin kendini yakmasıydı.

Kasrin vilayetine bağlı Cedelyan Belediye Başkanı Nasır el-Ammari, Mozaik Radyo'ya yaptığı açıklamaya göre, yirmili yaşlarda bir genç yaşadığı zor hayat şartlarından dolayı kendisini yakmaya çalıştı. Ammari, gencin Kasrin devlet hastanesine kaldırıldığını ve sağlık durumunun ciddi olduğunu söyledi.

Ülkenin güneydoğusu ve Cezayir sınırındaki Kasrin vilayeti bir süredir bazı sosyal talep içerikli protestolara tanık oluyor.

Tunus'un Sidi Buzid vilayetinde, 17 Aralık 2010'da seyyar satıcılık yapan üniversite mezunu Muhammed Buazizi'nin kendini yakmasıyla başlayan devrim protestoları, 14 Ocak 2011'de Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin bin Ali'nin ülkeden kaçmasıyla neticelenmişti.

Yorumlar