Başörtülü kadına saldırıda yeni gelişme

Nişantaşı'nda başörtülü olduğu gerekçesiyle bir kadına saldıran Eray Çakın isimli saldırgan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Çakın'ı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Google Haberlere Abone ol

Nişantaşı'nda N.N.A. ve Y.F adlı kadınlar saldırdığı iddia edilen Eray Çakın "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "aşağılama" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, savcılığın talebini yerinde bularak Çakın'ı tutukladı.

İstanbul Nişantaşı'nda önceki gün yaşanan olay şöyle gelişti. İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Neşe Nur Akkaya, Mıstık Parkı'nda arkadaşıyla otururken, Eray Ç. adlı bir kişinin sözlü saldırısına maruz kaldı. İddiaya göre, "Siz ve sizin gibileri burada istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa'ya gidip oturun" dedi. Akkaya'nın "Rahatsız oluyorsan sen gidip başka yerde oturabilirsin" demesi üzerine Eray Ç. elindeki termosla genç kadına saldırdı. Eray Ç.'nin termosla başına vurup yumruk attığı Akkaya baygınlık geçirdi.

'KEDİYİ BAHANE ETTİ'

Olayın ardından şikâyetçi olan Neşe Nur Akkaya ifadesinde, "Sesini yükselterek, 'Gaziosmanpaşa'ya gidin, burada yaşayamazsınız. Kediyi darp ediyorsunuz' dedi. Sırtım dönük vaziyetteyken birden kafamı tuttu ve elinde bulunan cisimle yüzüme defalarca vurdu. Kendimi kurtarmaya çalışırken beni yere devirdi. Daha sonra gözüm karardı ve bir şey göremedim. Gözümü açtığımda bağırarak 'Kediyi darp etti, kediyi savundum' dedi. Çevrede bulunan vatandaşları bana saldırmaları için bu söylemlerine devam etti. Daha sonra polisler geldi, hastaneye gittim ve gözüme aldığım darbelerden dolayı rapor aldım" dedi. Şikâyet üzerine karakolda ifadesi alınan Eray Ç., serbest kaldı. Akkaya'nın kardeşi Mehmet Akif Akkaya nefret söyleminde bulunan ve ablasını darp eden bu kişinin serbest bırakılmasına tepki göstererek, "Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi?" diye konuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Açılacak davaya müdahil olarak, saldırıya maruz kalan kardeşimize bu süreçte her türlü desteği vereceğiz, yanındayız" dedi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Nişantaşı'nda N.N.A. ve Y.F adlı kadınlar saldırdığı iddia edilen Eray Çakın "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "aşağılama" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.


 

Yorumlar