"İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy" paneli

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy'u çok iyi anlaması gerektiğine işaret ederek, "Çünkü Mehmet Akif, öğrenci olarak çok iyi, çok iyi öğretmen, diğer meslekleri çok iyi yapıyor, hayattaki her işini düzgün yapıyor, vatan sevdası çok büyük ve iyi bir şair." dedi. 

Google Haberlere Abone ol
"İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy" paneli

Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı ile Anadolu Mektebi iş birliği ile İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yılı dolayısıyla Türk Tarih Kurumu Konferans Salonu'nda  "İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy" paneli düzenlendi. 

Panelde, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'ne katılan öğrenciler, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve eserleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, panelin ardından yaptığı konuşmada, Mehmet Akif'in her yönüyle örnek bir insan olduğunu ifade etti. 

Bakanlık olarak öğrencilerin Mehmet Akif'i çok daha iyi anlaması gerektiğini düşündüklerini ifade eden Erdem, "Çünkü Mehmet Akif, öğrenci olarak çok iyi, çok iyi öğretmen, diğer meslekleri çok iyi yapıyor, hayattaki her işini düzgün yapıyor, vatan sevdası çok büyük ve iyi bir şair." değerlendirmesini yaptı. 

Orhan Erdem, "Mehmet Akif gibi vatan evlatları bu millete daha çok nasip olsun. Bakanlık olarak Anadolu Mektebi olarak böyle münevver böyle güzel çocukları yetiştirmek bize nasip olur inşallah." dedi.

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da Mehmet Akif ve İstiklal Marşı üzerine değerlendirmeler içeren konuşma yaptı.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu ise programa katılan Anadolu Mektebi öğrencilerine teşekkür etti.

Yorumlar