Putin, Biden'ı canlı yayında tartışmaya davet etti

Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisi için katil ifadesini kullanan ABD Başkanı Biden'ı canlı yayında tartışmaya davet etti.

Google Haberlere Abone ol
Putin, Biden'ı canlı yayında tartışmaya davet etti

ABD ve Rusya devlet başkanları arasındaki sert atışmalar devam ediyor. Dünyanın iki büyük gücü arasındaki restleşmelerde son açıklama Putin'den geldi. Putin, ABD Başkanı Biden'ı canlı yayında tartışmaya davet etti. Putin, “Biden'ı tartışmamıza devam etmek için davet etmek istiyorum, ancak şartım şu ki bunu canlı yayında yapacağız" dedi

Rusya lideri Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile cuma günü veya pazartesi günü konuşmaya hazır olduğunu bildirdi.

Biden'ın Putin ile ilgili sözlerinin ardından Rusya lideri bir açıklama yaptı.

Rossiya 24 televizyona konuk olan Rusya Devlet Başkanı Putin, “Bunu pek fazla uzatmazdım, hafta sonu taygaya gitmek, biraz dinlenmek istiyorum, fakat bunu yarın, ya da diyelim ki pazartesi yapmaya hazırım. Amerikan tarafı için uygun herhangi bir zaman bunu yapmaya hazırız. Daha şimdiden Dışişleri Bakanlığı’na ilgili talimatı vereceğim” ifadelerini kullandı.

"Başkan Biden'ı tartışmamıza devam etmek için davet etmek istiyorum, ancak şartım şu ki bunu canlı yayında yapacağız" diyen Vladimir Putin, "Herhangi bir erteleme olmaksızın, doğrudan açık, doğrudan bir tartışmada. Rusya halkı, ABD halkı ve diğer birçok ülke bu konuyla ilgileniyor gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.

Amerikan ABC televizyonuna verdiği röportajda, ABD istihbaratının iddia ettiği, ‘Rusya’nın 2020 seçimlerine müdahalesinin’ sonuçlarının ne olacağı sorulan Biden, “(Putin) bunun bedelini ödeyecek. Yakında göreceksiniz” yanıtını vermişti.

BEYAZ SARAY'DAN YENİ AÇIKLAMA

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki ise bugün yaptığı açıklamada, "Biden, Putin'e 'katil' dediği için pişman değil. Rusya ile verimli ilişkilerimize devam etme konusunda umutluyuz. ABD Büyükelçisi Moskova'da kalmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Biden, bir gazetecinin "Putin'in katil olduğunu düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorusuna ise "Evet, düşünüyorum" yanıtını vermişti.

Yorumlar