POLİTİKA HABERLERİ
MHP'den şehit aileleri ve gazilere ilişkin kanun teklifleri
19 Eylül 2018, 13:36 0
MHP'den şehit aileleri ve gazilere ilişkin kanun teklifleri
- MHP, şehit aileleri ve gazilere ilişkin vadedilen konularla ilgili hazırladığı 5 kanun teklifini, 19 Eylül Gaziler Günü'nde Meclise sundu - MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: - "Gazilerin tamamına aynı mahiyette 'kimlik kartı' verilmesi, gazilerimize ikinci istihdam imkanı sağlanması, gazilere 3 bin 600 günde emekli olabilme hakkı verilmesi, Devlet Övünç Madalyası alanlara şeref aylığı bağlanması konularını içeren ve ilgili kanunlarda değişiklik öngören 5 kanun teklifi bugün TBMM Başkanlığına sunulmuştur" - "Kanun tekliflerinin bir an önce TBMM gündemine alınarak yasalaşmasını temenni ediyorum"
Bakan Selçuk, Suriyeli öğrencilerden
19 Eylül 2018, 13:18 0
Bakan Selçuk, Suriyeli öğrencilerden "Türkiyem" şarkısını dinledi
- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa'da eğitim gören Suriyeli öğrencilerle bir araya geldi
19 Eylül 2018, 13:03 0
"Türkiye'ye yapılan operasyon, gelişmekte olan ülkelere verilen mesaj"
- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (1) - "Türkiye'ye karşı yapılan operasyon, sadece Türkiye'ye karşı değil, Türkiye üzerinden bütün ülkelere, özellikle gelişmekte olan ülkelere verilen bir mesajdır. 'Tarafınızı seçin. Benden yana mısın, benim karşımda mısın' mesajıdır" - "Öyle görünüyor ki bu küresel ölçekteki ticaret savaşları, ekonomik savaşlar devam ettiği oranda Türkiye üzerindeki bu gerilim de sürdürülmek istenecektir" - "Zor bir süreçteyiz ama çaresiz değiliz. Türkiye tek bir ittifaka mecbur ve mahkum değildir. Çok farklı kartları tutabilecek yeteneğimiz ve imkanımız olduğunu düşünüyorum" - "Tezgahımızı dağıttırmamalıyız, fabrikalar kapanmamalı, KOBİ'lere ciddi destek verilmeli. Bunu yapabilirsek, bu süreçten karlı çıkacağımızı, Türkiye ekonomisinin güçlenerek çıkacağını düşünüyorum"
19 Eylül 2018, 12:50 0
"Mutabakatı, insani ve vicdani açıdan önemsiyoruz"
- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: - "(İdlib mutabakatı) BBP camiası olarak, yeni bir sığınmacı dalgasının ve olası sivil ölümlülerin önüne geçilmesi açısından bu mutabakatı insani ve vicdani gerekçelerden ötürü çok önemsiyoruz. Toplantı sonrasındaki tabloyu diplomatik bir başarı olarak niteliyoruz" - "BBP olarak emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesi noktasında el kaldıracağız"
Kılıçdaroğlu'ndan
19 Eylül 2018, 12:23 0
Kılıçdaroğlu'ndan "Gaziler Günü" paylaşımı
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Atatürk'e 'Gazi' unvanı ve 'Mareşal' rütbesi verilmesinin yıl dönümünde, tüm gazilerimize duyduğumuz minnet ve saygıyı bir kez daha dile getirmek istiyorum"
Bakan Selçuk: Ani sistem değişikliği artık yok
19 Eylül 2018, 11:58 0
Bakan Selçuk: Ani sistem değişikliği artık yok
Şanlıurfa'da Zeytin Dalı Eğitim Kampüsü'nün açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Ani sistem değişikliği artık yok. Söz ani frende yok, ani gaz da yok, tamam. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya liseyi de böyle bitireceksiniz inşallah" dedi.
Son dakika: Numan Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması
19 Eylül 2018, 11:43 0
Son dakika: Numan Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimler için önemli açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş; "Bizim için ittifak meselesi stratejik bir mesele değil, şartlar oluştuğunda değerlendirilir. " dedi.
Oktay'dan Gaziler Günü mesajı
19 Eylül 2018, 11:08 0
Oktay'dan Gaziler Günü mesajı
- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "Gazi olma şerefine ulaşan, şehitlik mertebesine erişemediği için hayıflanan kahraman gazilerimizle gurur duyuyoruz. Ülkemiz ve milletimiz gazilerimizin bu ruhuyla sonsuza dek payidar kalacaktır"
CHP vatandaşlardan strateji bekliyor
19 Eylül 2018, 11:00 0
CHP vatandaşlardan strateji bekliyor
- Yerel seçimlerde başarılı olmayı hedefleyen CHP, seçim stratejisinin belirlenmesinde 81 ilden vatandaşların görüşünü almak için mail adresi oluşturdu - Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: - "Vatandaşlarımızdan gelen talep ve önerileri dikkate alarak, partimizin yerel seçim strateji belgesini hazırlamaya çalışıyoruz. Bu ay sonunda bitirmeyi planladığımız belgeyi kamuoyuyla paylaşacağız"
19 Eylül 2018, 09:39 0
"Aziz Kocaoğlu İzmirlilerden özür dilemeli"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: - "Sayın Başkan bizzat İZSU'nun zaman zaman bazı atık suları körfeze akıttığını itiraf etmiş durumda. İzmir'e karşı Sayın Başkanın özür dileme borcu vardır" - "Sayın Aziz Kocaoğlu 1 Ekim tarihinde aday adayı olup olmayacağını açıklayacak, ben de İzmir'in Sayın Kocaoğlu'ndan kurtulmasına 13 gün kaldı diyorum"
Bahçeli'den Gaziler Günü mesajı
18 Eylül 2018, 16:36 0
Bahçeli'den Gaziler Günü mesajı
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: - "Şehit ve gazilerimizin emanetlerini zedelemeden, hatıralarını lekeletmeden muhafaza etmek şu günkü sancılı ve sıkıntılı ortamda herkesin en temel sorumlulukları arasındadır"
İYİ Parti'de 9 il başkanı daha atandı
18 Eylül 2018, 16:24 0
İYİ Parti'de 9 il başkanı daha atandı
- İYİ Parti'nin yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında, 9 il başkanlığına daha atama yapıldı
MHP'li kadınlar başkentte buluşuyor
18 Eylül 2018, 15:24 0
MHP'li kadınlar başkentte buluşuyor
- Partinin Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı, 21- 23 Eylül'de Ankara'da yapılacak - Açılış konuşmasını Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yapacağı toplantıya ilk defa kadın belediye meclis üyeleri de katılacak
Oktay, Memur-Sen heyetini kabul etti
18 Eylül 2018, 14:57 0
Oktay, Memur-Sen heyetini kabul etti
- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyetle görüştü
CHP Grup Başkanvekili Özel:
18 Eylül 2018, 14:14 0
CHP Grup Başkanvekili Özel:
-"Putin maşayı tutmuştur ve üç tane eli kanlı, dünyanın en acımasız terör örgütüyle müzakere, mutabakat ve onların başına jandarmalık görevini Türkiye'ye vermiştir" -"Bir kararnameyle,Türkiye'nin en büyük bankasına el konulabileceği, atama yapılabileceği algısı, bu kırılgan dönemde Türkiye ekonomisine yapılmış en büyük suikasttır. İş Bankasına da yapılmış en büyük itibar suikastıdır" -"Eğer Katar'dan uçak satın alınsaydı bu durum bir rezaletti. Ama Katar Şeyhi hediye etmiş, bu hediyeyi kabul etmek de bir felakettir"
CHP'den
18 Eylül 2018, 12:54 0
CHP'den "ekonomi" açıklaması
- Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu: - "Milli paramızın itibarının korunmasının yolu fiyat istikrarıdır ve görev Merkez Bankası üzerindedir. Fiyat istikrarını sağlamak istiyorsanız, enflasyonla mücadele etmeniz gerekmektedir" - "Kuvvetler ayrılığı, bağımsız yargı ve medya sağlanamazsa, temel hak ve özgürlükler baskıdan kurtulamazsa, bütçe disiplini ve şeffaflık olmazsa, mülkiyet hakkı güvence altına alınmazsa alınacak ekonomik tedbirlerin bir anlamı olmayacaktır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziler Günü mesajı
18 Eylül 2018, 11:38 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziler Günü mesajı
- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Milletimiz, atalarımızdan miras kalan kadim gaza anlayışıyla bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen tüm tehditlere karşı koymaktadır"
İdlib'e yönelik mutabakat zaptı
17 Eylül 2018, 23:30 0
İdlib'e yönelik mutabakat zaptı
- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: - "Cumhurbaşkanımızın yaklaşımı ile Türkiye, Suriye meselesinde en yüksek siyasi ve insani meşruiyete dayalı politikayı takip ettiğini gösterdi"
Fuat Oktay, Altınköy Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etti
17 Eylül 2018, 22:20 0
Fuat Oktay, Altınköy Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Altınköy Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Fuat Oktay, müze içindeki Yaban Hayatı Tanıtım Merkezi'nde de incelemelerde bulundu.
İdlib'te silahlardan arındırılmış bölge oluşturulacak
17 Eylül 2018, 19:30 0
İdlib'te silahlardan arındırılmış bölge oluşturulacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de görüşmesinde İdlib'de silahlardan arındırılmış bölge konusunda mutabık çıktı
17 Eylül 2018, 17:28 0
"Çıraklık ve staj sigortalılık süresi sayılsın" teklifi
- İYİ Partili Türkkan ve Ergun, çıraklar ile zorunlu staja tabi tutulan öğrencilerin çıraklık ve staj sürelerinin sigortalılık süresi olarak değerlendirilmesi için kanun teklifi verdi
CHP MYK toplantısı
17 Eylül 2018, 16:35 0
CHP MYK toplantısı
- CHP Sözcüsü Faik Öztrak: - "Bu Orta Vadeli Program eğer aspirin tedavisi ve pansumandan ibaret olursa, bu milletimize çok ciddi bedeller ödetir. Orta Vadeli Program'da acil ve orta vadeli bir takım önlemler görmeliyiz, yatırımcıya, tüketiciye, vatandaşa, herkese ufuk vermeli. Borçlamayı değil, üretimi öncelemeli" - "Türkiye'de demokrasiye olan bağlılığı, hukuk devletini, insan haklarını, basın, ifade özgürlüğünü güçlendirecek siyasi ve hukuki reformların bir an önce kamuoyuna açıklanması gerek" - "Madem faizi bu kadar artıracaktınız, çok daha düşük bir artışla bundan bir yıl önce Türk Lirası'nın bu hale gelmesini, enflasyonun da buralara çıkmasını önleyebilirdiniz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi başladı
17 Eylül 2018, 14:51 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi başladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi başladı.
Menderes ve arkadaşlarının idamının 57. yılı
17 Eylül 2018, 14:19 0
Menderes ve arkadaşlarının idamının 57. yılı
- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "Demokrasimize yönelen tüm darbeleri ve darbeci zihniyetleri lanetliyorum"
Son dakika.... CHP'li Dursun Çiçek'e suç duyurusu
17 Eylül 2018, 14:05 0
Son dakika.... CHP'li Dursun Çiçek'e suç duyurusu
Eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in "İktidarı indirin yargılayalım diyen başsavcılar var" sözleri için suç duyurusunda bulunuldu.
Kılıçdaroğlu: İş Bankası'nın ortağı değiliz
17 Eylül 2018, 13:29 0
Kılıçdaroğlu: İş Bankası'nın ortağı değiliz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası hisseleriyle ilgili sözlerine "iz İş Bankası'nın ortağı da değiliz" sözleriyle cevap verdi.