Perinçek'in oğlu torpille mi atandı? İddiaları cevapladılar

Doğu Perinçek ve oğlu Sadık Can Perinçek, "torpille atama" iddialarına cevap verdi. Sadık Can Perinçek, Boğaziçi Üniversitesi'ni dereceyle bitirdiğini, 3 dil bildiğini belirterek atanmadığını "memurluğa hak kazandığını" söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Sadık Can Perinçek’in Dışişleri Bakanlığı bünyesine ‘meslek memuru’ olmaya hak kazanması sosyal medyada yapılan ‘ballı atama’ paylaşımlarıyla eleştirildi.

Ankara’da askerlik görevini sürdüren Sadık Can Perinçek, Hürriyet’in sorularını şöyle yanıtladı:

‘ATAMA DEĞİL, HAK KAZANMA’

“Şu an askerliğimi Ankara’da yapıyorum. Aralık ayında askerliğimi bitirip görevime başlayacağım. Yazıldığı gibi ‘atama’ değil, aday memurluğu görevine hak kazandım. Bakanlıkta hem yazılı sınava girdim hem de mülakattan geçtim. Mülakatta bürokratlarımız, dışişleri bakan yardımcılarımız yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. ‘Tarih bölümü mezunu nasıl Dışişleri’nde çalışacak’ eleştirleri yapılmış. Bu bölümden derece ile mezun oldum. Tarih bölümü mezunları da Dışişleri Bakanlığı’nda çalışabiliyor.”

Doğu Perinçek de Hürriyet’in sorularını yanıtlarken, “Hayatı savaşla geçmiş bir aileyiz, neyi torpille kazanmış bu aile? Fransa’da okudu. İngilizce, Fransızca ve Osmanlıca biliyor. Oxford’un tarih sözlüğünü çevirdi. Perinçek ailesi bugünlere tırnağı ile gelmiştir” dedi.


KADINLAR KAHROLSUN PKK DEDİKÇE HDP'Lİ VEKİL ÇILDIRDI

 

 

Yorumlar