"Öyle bir oy verin ki Kudüs, Filistin ve Saraybosna sevinsin"

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: - "Öyle bir oy verin ki İsrail üzülsün, Batı üzülsün. Kime oy vermezseniz Batı sevinir, Tayyip Erdoğan'a. Sivaslı hiçbir kardeşimin, hemşehrimin İsrail'i, Batıyı, emperyalistleri sevindirecek, Türkiye'deki terör örgütlerini, arkasında olan ülkeleri sevindirecek şekilde bir oy kullanmayacaklarını düşünüyorum. Onun için diyorum ki öyle bir oy verin ki Kudüs, Filistin ve Saraybosna sevinsin"

Google Haberlere Abone ol

SİVAS (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Öyle bir oy verin ki İsrail üzülsün, Batı üzülsün. Kime oy vermezseniz Batı sevinir, Tayyip Erdoğan'a. Sivaslı hiçbir kardeşimin, hemşehrimin İsrail'i, Batıyı, emperyalistleri sevindirecek, Türkiye'deki terör örgütlerini, arkasında olan ülkeleri sevindirecek şekilde bir oy kullanmayacaklarını düşünüyorum. Onun için diyorum ki öyle bir oy verin ki Kudüs, Filistin ve Saraybosna sevinsin." dedi.

Yılmaz, Sivas'ın Şarkışla ilçesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, vatandaşların Kadir Gecesi'ni tebrik etti. 24 Haziran'da yapılacak seçimlere değinen Yılmaz, bu seçimlerde seçmenlerin iki oy kullanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Meral Akşener'in yarışacağını dile getiren Yılmaz, "Allah için bunlar Tayyip Erdoğan ile rakip olabilirler mi? Bunlar Tayyip Erdoğan gibi başbakanlık yaptı mı? Bunlar Tayyip Erdoğan gibi Cumhurbaşkanlığı yaptı mı? Bunlar Tayyip Erdoğan gibi belediye başkanlığı yaptı mı?" diye konuştu.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in Türkiye'yi ziyaretinde, Türkiye için bölgesinde süper güç olduğunu söylediğini aktaran Bakan Yılmaz, şöyle devam etti:

"İşte bu ülkeyi bölgesinde süper güç haline getiren Tayyip Erdoğan bir tarafta, bir tarafta da diğerleri var. Allah için zor bir dönemden geçiyoruz ve güçlü bir lidere Türkiye'nin ihtiyacı var. Hangisi karşılar, inanın Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç biri Türkiye'yi güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim. Eğer bir kardeşim bunun böyle olmadığını söylüyorsa, inanın ki doğru söylemiyor."

Şahsi kırgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek istedi.

Yılmaz, "Güçlü bir liderliğin, güçlü bir yönetimin yanında güçlü bir parlamentonun da olması lazım. Tayyip Erdoğan'a destek verecek bir parlamentonun olması lazım." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'a çelme takacak, engelleyecek, önüne barajlar koyacak, engeller koyacak bir parlamentonun oluşmaması gerektiğine işaret eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Allah için AK Parti eğer tek başına çoğunluğu sağlayamazsa, diğer partiler mutlaka Tayyip Erdoğan'ın önüne engel koymak ister mi? 'İster.' Bu, Türkiye'ye zaman kaybettirir mi? 'Zaman kaybettirir.' Bu, Türkiye'ye enerji kaybettirir mi? 'Kaybettirir.' Bu, Türkiye'ye kaynak israf ettirir mi? 'Ettirir.' Türkiye'nin kaynak, zaman israfına ihtiyacı var mı? 'Yok.' Dolayısıyla da bizim kaynaklarımızı, zamanımızı israf etmememiz lazım. İnanıyoruz ki güçlü parlamento içinde bu seçimlerde hiçbir seçimde olmadığı kadar da oylarınızı AK Parti'ye istiyoruz. İnşallah bu seçimde güçlü bir şekilde AK Parti'yi meclise gönderirseniz, inşallah gönderdiğiniz kadro da Tayyip Erdoğan'a destek olacaktır diye düşünüyorum. Öyle bir oy verin ki Filistin sevinsin, Filistin'in sevinmesi için Tayyip Erdoğan'a oy vermeniz lazım. Öyle bir oy verin ki Kudüs sevinsin, Kudüs için Tayyip Erdoğan'a oy vermeniz lazım. Öyle bir oy verin ki İsrail üzülsün, Batı üzülsün. Kime oy vermezseniz Batı sevinir, Tayyip Erdoğan'a. Sivaslı hiçbir kardeşimin, hemşehrimin İsrail'i, Batıyı, emperyalistleri sevindirecek, Türkiye'deki terör örgütlerini, arkasında olan ülkeleri sevindirecek şekilde bir oy kullanmayacaklarını düşünüyorum. Onun için diyorum ki öyle bir oy verin ki Kudüs, Filistin ve Saraybosna sevinsin."

Yılmaz, ilçede MHP seçim irtibat bürosuna ziyaret etti, yakınları vefat eden bazı ailelerin evlerine giderek, taziyede bulundu.

Yorumlar