Nevşehir-Aksaray yolu açıldı mı, son durum nedir?

Nevşehir-Aksaray yolu açıldı mı, son durum nedir? Nevşehir-Aksaray kara yolunda kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor

Google Haberlere Abone ol

Nevşehir-Aksaray yolu açıldı mı, son durum nedir? Nevşehir-Aksaray kara yolunda yoğun olumsuz hava koşulları nedeniyle trafik kontrollü olarak sağlanıyor.

Nevşehir'de gece yarısından itibaren etkisini gösteren kar, kara yollarındaki ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Zaman zaman tipi şeklinde etkili olan yağış, yollarda kar birikintisi oluşturuyor.

Kara yolunda araç geçişi kontrollü sağlanırken, polis, sürücüleri dikkatli olmaları için uyarıyor.

Karayolları 67. Şube Şefliği ve İl Özel İdaresi ekipleri de yolu ulaşıma açık tutmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Nevşehir-Aksaray kara yolunun 10'uncu kilometresinde aracı yol kenarına kayan Gıyaseddin Ilgın, tipi nedeniyle virajı alamadığını belirterek, sürücülere dikkatli olmaları tavsiyesinde bulundu.

- TRAFİKTEKİ TURİSTLERE KAHVE İKRAMI

Hafta sonu tatili dolayısıyla araçlarıyla Kapadokya'ya gelen yerli turistlerin turizm merkezleri arasındaki geçiş güzergahlarında İl Özel İdaresi ekipleri temizlik çalışması yaptı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ile AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, araçlarıyla seyir halinde olan vatandaşlara çeşitli noktalarda sıcak kahve ikramında bulundu.

Açıkgöz, gazetecilere, Kapadokya'nın kar yağışının ardından ayrı bir güzelliğe büründüğünü belirterek, "Bu zor şartlarda bir vatandaşımızın bile mağdur olmaması için çalışan bütün ekipleri tebrik ediyorum. Bu rahmetin, bereketin misafirlerimize zahmet olmaması için bütün imkanlar seferber edildi." dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru da il genelinde bütün yolların trafiğe açık tutulabilmesi için 31 araç ve 75 personelin dün geceden beri mesaiye devam ettiğini söyledi.

Ekiplerin, bir merkezden yönlendirilerek koordineli şekilde çalıştığını aktaran Duru, "153 köyümüzün yaklaşık 80'i kapalı. Yollar tipi nedeniyle açıldıktan sonra yeniden kapanabiliyor. Bizler hiç ara vermeden çalışmayı sürdürüyoruz." diye konuştu.

KİLİS - GAZİANTEP YOLU AÇIK MI?

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan Kilis-Gaziantep ve Kilis-Hatay kara yolu, ekiplerin çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Kentte gece yarısından itibaren etkisini gösteren kar, Kilis-Gaziantep ile Kilis-Hatay kara yolunda ulaşımda aksamalara neden oldu.

Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Kilis Belediyesi ekipleri de cadde, sokak ile yollarda tuzlama ve kar küreme çalışması yürüttü.

Sabah saatlerinde ulaşıma kapatılan her iki kara yolu da çalışmaların ardından yeniden açıldı.

Kentten Gaziantep ve Hatay istikametine giden kar lastiği veya zincir takılı küçük araçların geçişine izin veren trafik ekipleri, aynı uygulamayı tır, kamyon ve çekici gibi büyük araçlar için de başlattı.


 

Yorumlar