Melek Mosso kimin kızı, annesi kim, babası kim?

Melek Mosso kimin kızı ya da Melek Mosso nereli, gerçek adı ve soyadı nedir sorular hayranları tarafından merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol

Melek Mosso kimin kızı veya nerelidir, gerçek adı soyadı nedir, kaç yaşında ve asıl mesleği nedir gibisinden sorular son dönemlerde hayranları tarafından merakla soruluyor. İşte Melek Mosso özgeçmişi veya biyografisi: 

Melek Mosso, şarkıları ve sesi ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Ses tonu ve farklı tarzıyla birçok kişinin ilgisini kazanan Melek Mosso, O Ses Türkiye yarışmasında da boy gösterdi. Melek Mosso kimin kızı, gerçek adı nedir? 

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri'de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan Melek Mosso'nun asıl soyismi ise 'Davarcı'dır. Melek Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden gelmektedir.

Melek Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam eden Melek Mosso yan flütle şarkı söylemeye devam ediyor. 

Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını elde etti. Akabinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı. 

Melek Mosso ve annesi

 

2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi. 

Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çekiyor. 

Melek Mosso'nun söylediği şarkılar; 

Vursalar Ölemem (cover)

Arzular Arsız

Bana yalan söylediler (cover)

Umrumda Değil

Dilek Taşı (cover)

Gölgen Yeter

Kedi

Yalnız Gece (cover)

Ben Varım (cover) 

Ailesi Denizli'nin Pamukkale ilçesi Kuşpınar Mahallesi’nde oturuyor.

Annesinin adı Hatice, babasının adı ise Rasim Davarcı'dır.

Melek Mosso'nun anne ve babası kızlarını izlemeye gelmişlerdi.

 

Melek Mosso'nun ebeyni hakkında ise kamuoyunda çok fazla bilgi bulunmuyor. Elde ettiğimizde ise habere ekleyeceğiz.


 

Yorumlar

Hande ercel Biyografisi