Orta gelirliye de konut müjdesi geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, orta gelirli vatandaşlar için de yeni bir konut kampanyası başlatacaklarının haberini verdi.

Google Haberlere Abone ol
Orta gelirliye de konut müjdesi geliyor

Orta gelirliye yönelik konut seferberliği de başlıyor. TOKİ alt gelir grubuna yönelik 500 konut kampanyası başlatmıştı. Şimdi sıra orta gelir grubunda. 

TOKİ'nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksidi de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız." dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak duyurulan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ isimli dev sosyal konut projesine yönelik yoğun başvuru süreci devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, başvuru sayısının 5 milyona dayandığını duyurmuştu. Başvuru süreci devam ederken, bu kez de orta gelirli grup için müjde geldi.

A Para'nın haberine göre; Orta gelir grubu için sosyal konut projesi geliyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Orta gelir grubu için de konut kampanyası yapılacak. Çalışmalarda sona yaklaştık. Ekim ayı içerisinde bu kampanyanın detaylarını duyuracağız" ifadelerini kullandı.

Daha önce Emlak Konut Kampanyası olarak açıklanan orta gelir grubu sosyal konut kampanyasında kapsam genişliyor. Bakan Kurum, "GYODER'le, İMDER'le, Türkiye Müteahhitler Birliği ile, Anadolu'da diğer müteahhitlerle görüşüyoruz. Bunun kapsamını genişleteceğiz" dedi.


 

Yorumlar