Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenler Günü mesajı

- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta, yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir" - "Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan CHP, bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek"

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta, yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Atatürk'ün "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." sözünü anımsatan Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin geleceğin mimarları olduklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kalkınması, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkma hedefine ulaşmasının ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle mümkün olduğunu vurguladı.

Vatana bu kadar büyük hizmet veren, anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en hayati rolü üstlenen öğretmenlerin sonsuz saygı ve şükran görmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ancak bugün öğretmenlerimizin bu şükran ve saygıyı gördüğünü söylemek mümkün değildir. Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta, yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir. Bu durum dahi hükümetin gençlerimize verdiği değeri açık şekilde göstermektedir."

- "Her sorunu aşabilecek bir ülke"

Kemal Kılıçdaroğlu, bu koşullar altında dahi umutsuz olmak için hiç bir sebep bulunmadığını, Türkiye'nin büyük kaynakları, dinamik nüfusu ve benzersiz konumuyla her sorunu aşabilecek bir ülke olduğunu hatırlattı.

"Baskı rejiminin sona ermesi, yolsuzlukların yok edilmesi, Türkiye'nin rantı değil, halkı öne çıkartan bir anlayış ile yönetilmesi" halinde tüm sorunların çözüleceğini değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan CHP, bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek, yolsuzluğa giden paraları eğitim sistemimize aktararak, öğretmenin öğrencisiyle, öğrencinin de nitelikli eğitim kurumlarıyla buluşmasını sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başöğretmen büyük Atatürk'ü rahmetle yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor ve tebrik ediyorum."Yorumlar