Kadın milletvekilleri "Bilim Dünyasında Işık Hadisesi" sergisini gezdi

- TBMM İdare Amiri Gündoğdu: - "Erkek olsun, kadın olsun, ezandan, vatandan, bayraktan yana tavır alanlara selam olsun, karşısında olanların da cinsiyetinin ne olduğu hiç önemli değil"

Google Haberlere Abone ol

TBMM (AA) - TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, "Erkek olsun, kadın olsun, ezandan, vatandan, bayraktan yana tavır alanlara selam olsun, karşısında olanların da cinsiyetinin ne olduğu hiç önemli değil." dedi.

Bazı kadın milletvekilleri, TBMM'de salı günü açılan, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü anısına Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin yaşamı ve ilmi çalışmalarını konu alan "Bilim Dünyasında Işık Hadisesi" adlı çizgi roman sergisini gezdi. Ziyarette, kadın milletvekillerine erkek milletvekilleri tarafından karanfil verildi.

Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, İbrahim Hakkı Hazretlerinin medeniyetin ölümsüz, unutulmaz isimlerinden olduğunu söyledi. İbrahim Hakkı Hazretlerinin hocası İsmail Fakirullah Hazretlerinin mezarının başında, "Anlarsa uzağım yakınımdır, anlamazsa yakınım uzağımdır." dizelerini yazdığını aktaran Gündoğdu, "15 Temmuz'da bunu yaşadık, uzaktakiler anladı yakınımız oldu, yakınımızdakiler anlamadı uzağımız oldu. Afrin'de yaşıyoruz, saflar net." diye konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ilişkin ise Necip Fazıl Kısakürek'in "Adam olmak şahsiyet meselesidir, cinsiyet meselesi değildir." sözlerini aktaran Gündoğdu, "Erkek olsun, kadın olsun, ezandan, vatandan, bayraktan yana tavır alanlara selam olsun, karşısında olanların da cinsiyetinin ne olduğu hiç önemli değil." ifadesini kullandı.

Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da Erzurum'un Nene Hatunların, Kara Fatmaların çıktığı bir il olduğuna dikkati çekerek, "İsimsiz nice kahraman hanımefendilerimiz var, bunları da 15 Temmuz'da gördük." dedi.

Yorumlar