Jackie Chan'den büyük 'koronavirüs' ödülü

Dünyaca ünlü sanatçı Jackie Chan koronavirüs panzehiri bulan bilim adamlarına 1 milyon yuan ödül vereceğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

Son günlerin en çok korkulan ve konuşulan konusu koronavirüs tüm dünyayı seferber etti. Ünlü sanatçı Jackie Chan'de koronavirüs panzehirini bulan kişiye 1 milyon yuhan ödül vereceğini duyurdu.

Dünyaca ünlü oyuncu Jackie Chan, Yerel sosyal ağları Weibo üzerinden yaptığı açıklamada, Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan korona virüsü salgınına karşı tedavinin bulunması için mümkün olan her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, tedaviyi bulana 1 milyon yuan ödül vereceğini duyurdu.

Jackie Chan: Hangi kişinin ya da kurumun panzehiri geliştirdiği önemli değil. Eğer başarılı olurlarsa kendilerine 1 milyon yuan vererek teşekkür etmek istiyorum. Bu parayla ilgili değil. Daha önce tıklım tıklım olan sokakları boş görmek istemiyorum. Vatandaşlarımın hayattan zevk almaları gerektiği anlarda ölümle savaştıklarını görmek istemiyorum

 

Chan’in bu girişimi dünyanın hemen her yerinden büyük övgü alırken, Chan daha sonra yaptığı açıklamada ise, “Bilim ve teknoloji virüsün üstesinden gelmenin anahtarıdır. Bence birçok insan benimle aynı düşünceye sahip. Umarım en kısa sürede bir panzehir bulunur” dedi.

Öte yandan, Jackie Chan’ın son filmi Vanguard, korona virüsünün yayılmasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında sinemaların kapatılması nedeniyle vizyona çıkamadı.

Yorumlar