İstanbul'da çimler sökülüyor yerine boya yapılıyor

İstanbul'da ana yolların kenarlarındaki soğuk betonları kaplayan ve trafikteki zehri emen çimler sökülüyor, yerine çevreye hiçbir faydası olmayan boya yapılıyor.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti  döneminde İstanbul'da yapılan en dikkat çekici ve faydalı projelerden biri olan yol kenarlarındaki soğuk betonları çimlerle kaplama uygulaması yeni İBB yönetimi tarafından sonlandırıldı. 

Soğuk betonları kaplayan ve trafikteki egzoz zehrini çekerek çevreye büyük bir faydası dokunan çimler sökülüyor, yerine çevreye hiçbir faydası olmayan boya yapılıyor.

AK Parti döneminde yapılan şehre güzellik katan, şehirde dolaşanlara kendini özel hissetiren çimler

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, E-5 Karayolu'nda yol kenarlarındaki duvarlarda bulunan dikey bahçeleri söktü. Yol kenarlarında bulunan duvarlarda sökülen dikey bahçelerin yerini duvarlara çizilen grafitiler aldı.

Yeni İBB yönetiminin İstanbul'a layık gördüğü boyalarİstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) şehir genelinde karayolları kenarındaki duvarları süsleyen ve aynı zamanda emisyonla gürültü bariyeri özelliğini gören dikey bahçeleri, söküm işlemlerini devam ettiriyor.

Sökülen bahçelerin yerine Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, "Konuşan Duvarlar Projesi"ni başlatarak duvarlara grafiti yapılacağını bildirmişti. Sökülen dikey bahçelerin yerini grafitiler almaya devam ediyor. E-5 karayolu Fikirtepe mevkiinde de duvarlarda boydan boya garifiti çizildiği görüldü. Sökülen dikey bahçelerin yerine duvarlara çizilen grafitiler drone ile havadan görüntülendi.


 

Yorumlar