İspanya Prensesi Maria Teresa koronavirüs nedeniyle öldü

Koronavirüs salgınına yakalanarak hayatını kaybeden ilk kraliyet mensubu İspanya Prensesi Maria Teresa oldu.

Google Haberlere Abone ol

İspanyol Prenses Maria Teresa dünyada Covid-19'a yenik düşen ilk kraliyet ailesi mensubu oldu. İspanya'da şok etkisine neden olan ölüm ülkeyi yasa boğdu. İspanya Prenesi Mariya Teresa 86 yaşındaydı. Cuma günü salgına yakalanmıştı. 

Covid-19 salgınının dünyada en fazla can aldığı ülkelerden İspanya'da kraliyet ailesinden de kötü haber geldi. Koronavirüs testi pozitif çıkan 86 yaşındaki Prenses Maria Teresa'nın hastalığa cuma günü yenik düştüğü açıklandı.

İspanya'nın Burbon-Parma Kraliyet Ailesi'nden prensesin ölümünü kardeşi Prens Sixtus Henry açıkladı. İspanyol prenses böylece dünyada Covid-19'a yenik düşen ilk kraliyet ailesi mensubu oldu.

Fransa'nın başkenti Paris'te 28 Temmuz 1933'te doğan Prenses Maria Teresa, İspanyol Kraliyet ailesinin en küçük kolu olan Burbon-Parma ailesinden Prens Xavier ve Prenses Madeleine'in altı çocuğundan biriydi.

İspanya'da son verilere göre Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı, ülkede şimdiye kadar tespit edilen günlük en yüksek rakama ulaşarak, 832 artışla 5 bin 690'a yükseldi.

İNGİLTERE PRENSİ DE KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

Öte yandan şu ana kadar İngiltere Prensi Charles da koronavirüse yakalanan kraliyet mensupları arasında yer aldı. Charles'tan sonra İngiltere Babaşkanı Johnson ve İngiltere Sağlık Bakanı da virüse yakalanmıştı.

Yorumlar