İngiltere şoför alımı, işçi alımları başvuru şartları nedir, maaşlar nasıl, alım olacak mı?

İngiltere şoför, işçi alımı başvuru şartları, tır şoförü alımları, maaşları, İngiltere iş ilanı, şoför ilanları nasıl nerede, İngiltere, tır ve kamyon şoförü açığına çözüm için 5 bin geçici vize verecek. İngiltere konsolosluğu nerede, iletişim ve telefon numaraları kaç?

Google Haberlere Abone ol

İngiltere şoför, işçi alımı, tır şoförü alımları, asgari ücret ne kadar, başvuru şartları, maaşları, İngiltere iş ilanı, şoför ilanları nasıl nerede? İngiltere konsolosluğu nerede, iletişim ve telefon numaraları kaç? nakliyeci sürücü alımları yapacak. Ülkede 100 bin sürücü açığı bulunuyor. Bu açık nedeniyle birçok sektörde kriz patlak verdi. Toptancılar perakendecilere ürün yetiştiremiyor. Akaryakıt istasyonları yakıt tedariki yapamıyor. Bu nedenle İngiltere dışarıdan şoför alımı yapmaya karar verdi.  İngiltere şoför alımı, asgari ücret ne kadar, başvuru şartları, maaşları, İngiltere iş ilanı, şoför ilanları nasıl nerede? İngiltere konsolosluğu nerede, iletişim ve telefon numaraları kaç?

İngiltere'de Noel yaklaşırken ülkedeki tedarik sorununa çözüm bulabilmek için yurt dışından 5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanına 3 ay süreli geçici vize verilecek.

İngiltere şoför alımı yapacak, TIR şoförü alımı iş ilanları nereden, başvuru nasıl yapılıyor?
İngiltere şoför alımı yapacak, TIR şoförü alımı iş ilanları nereden, başvuru nasıl yapılıyor?

 

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasının ve benzin istasyonlarındaki uzun kuyrukların önüne geçebilmek için 5 bin akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsüne aralık sonuna kadar geçici vize verileceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanı, bu yıl istisnai durumlarda gıda ve nakliye sektörlerinde tedarik zinciri baskılarını hafifletmek için Noel'e kadar mevcut vize planına eklendi." ifadesi kullanıldı.

Böylelikle, 10 bin 500 çalışan ekim itibarıyla yıl sonuna kadar geçici vize alabilecek.

İngiliz Ticaret Odası ise söz konusu önlemlerin yetersiz olduğu değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, benzin istasyonlarında oluşan kuyruğa ilişkin yaptığı açıklamada, "Bence önemli olan şu ki ülke içinde 6 rafineri ve 47 depolama tesisinde yakıt bol, ülke içinde yakıt sıkıntısı yok." ifadesini kullandı.

İngiltere şoför alımı yapacak, TIR şoförü alımı iş ilanları nereden, başvuru nasıl yapılıyor?
İngiltere şoför alımı yapacak, TIR şoförü alımı iş ilanları nereden, başvuru nasıl yapılıyor?

 

İnsanların arabalarının depolarını ihtiyaçları olduğunda doldurması durumunda kıtlığın oluşmayacağını söyleyen Shapps, "Şu anda harekete geçiyoruz ancak şirketlerin yeni sürücüleri elinde tutması için çalışma koşullarının iyileşmeye devam etmesi ve hak edilen maaş artışlarının sürdürülmesi konusunda sektörlerin de üzerine düşeni yapması gerekir." dedi.

TEDARİK SORUNU MARKETLERDE RAFLARIN BOŞ KALMASINA NEDEN OLDU

İngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliğinden kaynaklanan tedarik sorunları bazı süpermarketlerde rafların boş kalmasına yol açtı.

Başkent Londra'daki çeşitli marketlerde özellikle sebze ve meyve ürünleri ile hazır suların satışa sunulduğu rafların boş olduğu görüldü.

Öte yandan, enerji şirketi BP ve Tesco Alliance'ın, ülkede "çok az sayıda" petrol istasyonunun kapatılacağını duyurmasının ardından benzin istasyonları önünde de uzun kuyruklar oluştu.

İstasyon sayılarının azalmasıyla benzin sıkıntısı yaşayacağını düşünen araç sahipleri başkentteki benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

NAKLİYE ARACI SÜRÜCÜSÜ EKSİKLİĞİ YAŞANIYOR

Ülkede mevcut nakliye aracı sürücüsü sayısının ihtiyaç duyulanın 100 bin altında bulunduğu ifade ediliyor.

Nakliye sektörünü temsil eden Road Haulage Association (RHA) adlı kuruluşun raporuna göre, nakliye aracı sürücülerinin sayısındaki azalışın başlıca sebepleri "sürücülerin emekli olması", "İngiltere'nin AB'den ayrılması", "IR35 olarak bilinen maaş bordolarındaki bazı değişiklikler", "sürücülerin başka sektörleri seçmesi", "düşük ücretler ve salgın" olarak sıralanıyor.

Öte yandan, İngiltere Petrol ve Doğal Gazı verilerine göre, İngiltere'de toptan doğal gaz fiyatları ocak ayından bu yana yüzde 250, ağustostan bu yana da yüzde 70 artış kaydetti.

İNGİLTERE ŞOFÖR ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL?

İngiltere Tır ve kamyon şoförü alımlarının nasıl yapılacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başvurular açıldığında İngiltere Büyükelçiliği tarafından ilan yayınlanacak ve bu ilan ve başvuru detayları sitemizde de yer alacaktır.

İNGİLTERE ŞOFÖR MAAŞLARI NE KADAR?

İngiltere'de şoför maaşları ortalama 30-40 Türk lirası arasında değişmektedir. Ancak bu ücretler geçici bir süreliğine olduğu için birçok Avrupalı şoför ilgi göstermiyor.

İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU İLETİŞİM VE ADRESİ

İngiltere işçi alımı veya şoför alımı için gerekli bilgiler nereden elde edilebilir?

İngiltere konsolosluğuna şoför alımı için başvuru yapmak isteyenler iletişim ve adresi merak ediyor. İşte bilgiler: 

Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 Beyoğlu/İstanbul 

Telefon: (0212) 334 64 00


 

Yorumlar

Ahmet topcu Şoför başvurum icin
ALİ ATILGAN OTOBÜS VE KAMYON ŞÖFÖRÜYÜM SRC 2 VE 4 BELGEM PİSKOTEKNİK BELGEM E VE D EHLİYETİM DİJİTAL EHLİYETİM VAR 35 SENELİK UZUNYOL ŞÖFÖRÜYÜM 0536 6551096 KAYSERİ
RAMAZAN ABIK TIR ŞÖFÖRÜYÜM SRC EHLEYTİM E+D VAR PİSKOTEKNIK VAR YAŞ 45 10YILIK PASAPORT VAR
Yakup fırat Kamyon tır tecrübeli şöförüm src 5 e kadar var iş arıyorum yaş 50.
Yakup fırat Kamyon tır kamyon tanker tehlikeli madde hafriyat damper farketmez iş arıyorum pasaport var yurt dışı çalıştım