İngiltere Prensi Charles koronavirüse yakalandı

İngiltere Velihat Prens Charles koronavirüse yakalandı

Google Haberlere Abone ol

İngiltere Velihat Prens Charles koronavirüse yakalandı. 

Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor 14 Kasım 1948 tarihinde İngiltere'de Buckingham Sarayı'nda dünyaya geldi.

Charles, Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu, İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır.

Birisi kız, ikisi erkek olmak üzere üç kardeşi vardır. Kardeşleri sırasıyla: Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward.

1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlendi ve bu evlilikten iki oğlu dünyaya geldi. 1996'da boşandı. 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yaptı.

Charles ilk olarak Londra'nın batısındaki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında, Avustralya'nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. Bu süre boyunca tarih öğretmeni Michael Collins Persse ile bir okul gezisinde Papua Yeni Gine'yi ziyaret etti. İngiliz Silahlı Kuvvetlerine katılması fikrine karşı çıktı. 1967 yılının Ekim ayında antropoloji, arkeoloji ve tarih okumak amacıyla Cambridge Üniversitesi'ne başvurdu. İkinci yıl içinde, Charles bir dönem için Galler tarih ve dil eğitimi aldı, Aberystwyth'de Wales University College'a gitti. 23 Haziran 1970'te Cambridge'den mezun oldu. 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etti. Prens Charles, Kraliyet geleneğini izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde görev yaptı.

Detaylar Geliyor...


İSPANYOL DOKTOR GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATIYOR

 

Yorumlar

Memik kaynak Alemlerin Rabbi olan Allah sizleride bizleride her türlü. Tehlikeden. Her türlü virüsten korusun inşallah.. ALLAH TAN ümit kesilmez