İlk kez genç yaşta birisi koronavirüsten öldü

Ortaya çıktığı günden bu yana daha çok yaşlı insanların ölümüne neden olduğu bilinen koronavirüs ilk kez 32 yaşında birinin ölümüne neden oldu.

Google Haberlere Abone ol

Çin'de ortaya çıktığı ilk günden bu yana hep yaşlıların ölümüne neden olduğu bilinen koronavirüs ilk kez genç bir insanın ölümüne yol açtı. Bu gelişme virüsle mücadele eden ülkeleri endişelendirmeye başladı.

İsviçre'nin Cenevre kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 32 yaşındaki kadının hayatını kaybettiği bildirildi. Tribune de Geneve'de yer alan haberde, İsviçre'de ilk kez bu yaşta bir kişinin koronavirüsten öldüğüne dikkati çekildi.

Başbakan Mateusz Morawiecki, yaptığı açıklamada, cumartesi gecesi itibarıyla 10 gün boyunca yabancıların ülkeye girişine izin verilmeyeceğini, bu önlemin 20 veya 30 güne çıkartılabileceğini söyledi.

Morawiecki, iç tren ve uçak seferlerinin askıya alındığını, pazar günü itibariyle uluslararası uçak ve tren seferlerinin de durdurulduğunu dile getirdi.

Sınır kapılarının yük taşımacılığı için açık tutulacağını kaydeden Morawiecki, 50 kişi ve üzeri katılımlı toplantıların iptal edileceğini, alışveriş saatlerinin sınırlandırılacağını, restoran, kafeterya, bar gibi gastronomi işletmelerinin belirli bir süre zarfınca kapatılacağını açıkladı.

Yorumlar

Hanan Koronya. Hastasl. Kaçkisi. Oldu