Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları 19 Temmuz 2019

Müslümanların haftalık mübarek günlerinden Cuma günü bütün İslam aleminde bütünleşmenin, birlik olmanın ve ümmet olma bilincinin yeniden canlandırıldığı bir gündür. Bu güzel günde Müslümanlar birbirlerini tebrik ederek, kardeşlik bilincini ayakta tutuyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Cuma günleri artık daha hareketli geçiyor. Özellikle de sosyal medya ve cep telefonları üzerinden insanlar birbirlerini tebrik ediyor, hayırlı Cumalar dileğinde bulunuyor. 19 Temmuz 2019 Cuma Günü Mesajları; mümin kardeşlerin birbirlerinin mübarek günlerini kutlamak için birbirlerini kutlamalarıdır

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları 19 Temmuz 2019
18 Temmuz 2019 Perşembe 19:30

Ümmet-i İslam'ın bir arada kalabilmesi, Müslümanlar arasındaki kardeşlik bağının kıyamete kadar dipdiri bir şekilde ayakta durabilmesi için ümmete hediye edilen Cuma günü İslam aleminde her hafta hareketli bir şekilde geçiyor. Müslümanlar, Cuma günü sabah erken saatlerden itibaren öğlen Cuma namazına hazırlık yapar, işlerini ona göre ayarlarlar. Bu güzel günde bütün Müslümanlar, yek vücut olduğunu göstermek için Camilere akın ederler. Son yıllarda ise teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak artık Cuma günleri daha bir hareketlendi. Sosyal medya paylaşım ağlarında, cep telefonlarında ve benzer platformlar üzerinden Cuma günü daha hareketli geçiyor. Müslümanlar, kardeşlerinin bu mübarek günün değişik mesajlarla tebrik ediyor, hayırlı olması temennisinde bulunuyor. 19 Temmuz 2019 Cuma Günü Mesajları; mümin kardeşlerin birbirlerinin mübarek günlerini kutlamak için birbirlerini kutlamalarıdır. 19 Temmuz 2019 Cuma günü müminlerin bayramı olduğu için diğer günlere göre önemi daha büyüktür. Bu önemli günde eş, dost ve akrabalarına iyi dileklerini sunar bu güzel günü kutlarlar.

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları

Resimli 'Hayırlı Cumalar' mesajları 21 Haziran 2019

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran"Rabbim" hakkımızda en hayırlı kilitleri aç...Amin. Cuma günümüz bayram tadında olur inşallah.

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Dualarınızda bulunabilmek ümidiyle Hayırlı Cumalar.

Kalpler imanla, gönüller huzur ile dolsun, saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostluklar unutulsun. Cumanız kutlu olsun.

Önce yollar uzanır Hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar Allah'ı görmek için. Dua eden biri var senin için, sen de dua et Allah için.Cumanız mübarek olsun.

Yakınlık ne zamanla ne de mekanla sınırlıdır. Eller  Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenler olur. Aklımda, yüreğimde ve duamdasın. Cumanız mübarek olsun.

Kalbimiz imanla, gönlümüz İslama ile, dilimiz Kuran'la, kulağımız ezanla, gözümüz nurla evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar, Amin.

Ya Rabbi! sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Amin,Hayırlı Cumalar.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerine olsun. Hayırlı Cumalar.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar.Ya Rabbi bu mübarek Cuma günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Hayırlı nurlu Cumalar.

Hayatın şereflisi, rızkın bereketlisi, vücudun sıhhatlisi, Allah'ın faziletlisi, evladın edeplisi nasip eyle ya Rabbi. Hayırlı Cumalar.

Cuma gibi günümüz var, İslam gibi dinimiz var, Muhammet gibi sahibimiz var, Allah dedim,dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.Hayırlı Cumalar.

Cuma günleri duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma'nın gündüzü gecesinden daha kıymetlidir. Allah ettiğimiz kabul etsin, hayırlı Cumalar.

Çekme dünyanın kahrını, kıl beş vakit namazını.Yarın kılarım diyenlerin bugün kıldık namazını. Hayırlı Cumalar.

Resimli Cuma Mesajları
- Resimli Cuma Mesajları

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız ise sizlerin sevgisi. Hayırlı Cumalar

"Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem" diyen sevgilinin (sav) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duasıyla hayırlı Cumalar

Dua çiçeğini bilir misin yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle hayırlı Cumalar.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı Cumalar

Resimli Cuma Mesajları
- Resimli Cuma Mesajları

Ey nefsim! Şeytana kul olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er ben imanla öleyim. Allah hepimizi imanla ölen kullarından eylesin,Amin. Hayırlı Cumalar.

Kalbinizden geçen tüm dualar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı Cumalar.

Ey iman edenler sabır ve namaz ile Allah'tan yardım dileyin. Şüphesiz ki Allah sabredenlerle beraberdir. En içten dualarımız kabul olsun, Cumanız mübarek olsun.

Resimli Cuma Mesajları
- Resimli Cuma Mesajları

Ne karınca zayıf olduğu için aç kalır, ne de aslan pençesinin gücüyle karnını doyurur. Rızık yalnızca Allah'a aittir. Kimi insana az verir, kimine de çok.Ama ikisini de imtihan eder. Az verdiğinden sabır, çok verdiğinden şükür ister. İnsan niyet ile nasip arasında bir çizgi üzerinde yaşar. Rabbim niyetimizi salih, nasibimizi hayr eylesin. Rabbim hayır olan Cumanın kıymetini bilenlerden eylesin. Cumamız mübarek olsun.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×