Millet Bahçesi için 'mangal referandumu'

Esenler'deki 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki mangal tartışmasını referandum ile çözülecek. Esenler Belediyesi mangala izin verilen parkta bazı vatandaşlar uygulamanın sürmesini istemesine, bazılarının ise itiraz etmesi üzerine referandum seçeneğine başvurdu. Bu kapsamda bahçe girişine konulan sandıklara 14 Nisan’a kadar vatandaşlar tercihlerini belirten oylarını kullanacak.

Millet Bahçesi için 'mangal referandumu'
07 Nisan 2019 Pazar 11:20

15 Temmuz Millet Bahçesi’nin havaların ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğraması ilginç bir sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Vatandaşlardan kimi mangal yapmak isterken kimi buna karşı çıktı. Esenler Belediyesi de çözümü “oylama” yapmakta buldu. Bölge halkı, 15 Temmuz Millet Bahçesi girişine konulacak sandıklar sayesinde 6, 7, 13 ve 14 Nisan tarihlerinde seçimini yapacak.

18 YAŞINDAN BÜYÜKLER OY KULLANACAK

Esenler Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılan Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde mangal yapılıp yapılmamasına ziyaretçilerin oylaması ile karar verileceği bildirildi. Oylama, 15 Temmuz Millet Bahçesi girişine konulacak bir sandıkla, 6, 7, 13 ve 14 Nisan tarihlerinde saat 10.00 - 18.00 arasında gerçekleşecek, 18 yaşından büyük tüm ziyaretçiler oylamaya katılabilecek. Açıklamada şunlar kaydedildi: “15 Temmuz Millet Bahçesi havaların ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. Özellikle hafta sonları sadece Esenler değil, çevre ilçelerden de gelen vatandaşlarla tıklım tıklım dolan 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne gösterilen ilgi, ilginç bir sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Millet bahçesinin müdavimlerinden bazıları burada mangal yapılmasına karşı çıkarken bazıları da şu anda devam eden mangal yapma uygulamasının devam etmesini istiyor. Bu konuda belediyeye gelen talepleri değerlendiren Esenler Belediyesi de katılımcı belediyecilik anlayışından hareketle, daha önce birçok projenin uygulanıp uygulanmamasında olduğu gibi kararı yine halkın vermesini istedi”


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×