Gelinim Mutfakta 20 Mayıs Puan Durumu

Gelinim Mutfakta 20 Mayıs Çarşamba günü haftanın üçüncü gününde ekranlardaki yerini aldı. Bu hafta finale gidecek olan Gelinim Mutfakta yarışmasında haftanın üçüncü günü başladı. Peki, Gelinim Mutfakta 20 Mayıs Puan durumu nasıl oldu? İşte detaylar

Google Haberlere Abone ol

Gelinim Mutfakta 20 Mayıs Çarşamba günü haftanın üçüncü günü başladı. Dün yarışmaya eski efsane gelilerden Dilek ve kaynanası Fatma hanım geldi. Dün gelinler geleneksel bir çorba yaparak yarıştılar. Bugün yarışmaya Hüsniye hanım elleri kolları altın bileziklerle dolu bir şekilde geliyor. Dilek ise adımız gelin bi kere ağzımızla kuş tutsak nafile diyerek kayınvalidesi Fatma hanıma çıkıştı. Bugünün yemeği 'Pilavlı Karnıyarık' oldu.

Fatih Ürek'in sunumunu yaptığı yarışmada dört kaynana ve dört gelin bütün marifetlerini sergileyerek günün en yüksek puanını almaya çalışıyor. Sonuçta işin ucunda çeyrek altın, haftanın sonunda ise 5 altın bilezik var. Peki, Gelinim Mutfakta 20 Mayıs Puan Durumu nasıl oldu, çeyrek altını kazanan gelin kim oldu, puan tablosu nasıl şekillendi? Bugün hangi gelin birinci oldu?

Bilindiği gibi yarışmaya katılan dört kaynana ve dört gelin, hafta boyunca yarışmalardan en yüksek puanı almaya çalışıyorlar. Gelinler yemeklerini yaparak kaynanalara sunuyorlar. Kaynanalar ise yemeklerden tattıktan sonra hangi yemeğin kime ait olduğunu bilmeden puanlama yapıyor. Kaynanalar genel olarak kendi gelininin tabağını bulmaya çalışarak ona en yüksek puanı verir. Bazı kaynanalar uzun zamandır yarıştıkları için artık işin püf noktasını biliyor ve kendi gelinlerinin tabağın hemen bulabiliyor. Ancak bazı kaynanalar ise acemiliklerinden dolayı kendi gelinlerinin tabaklarını bulamıyor ve geldikleri gibi eleniyorlar. 

Günlük birincilikler gelinlere birer çeyrek altın kazandırırken, haftalık birincilikler ise gelinlere 5 altın bilezik ödülü getiriyor. Birincilerin yüzü ödülle gülerken, sonuncu olanlar ise maalesef yarışmadan elenmek durumunda kalıyor. Bu nedenle yarışmada acemi kalmak ya  da kendi gelininin tabağını bulamamak son derece dezavantajlı bir durum olark görünüyor. 

Gelinim Mutfakta Puan Durumu

GELİNİM MUTFAKTA 20 MAYIS PUAN TABLOSU

Gelinim Mutfakta 20 Mayıs günü yarışan gelinlerin yaptıkları yemeklerden sonra kaynanalarından aldıkları puanlar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Peki, hangi gelin hangi kaynanadan kaç puan aldı. 

İşte 20 Mayıs Puan Tablosu:

TABLO Elif Hatice Neslihan Dilek
Reyhan 4 5 1 4
Hüsniye x x x x
Çiğdem 5 4 1 4
Nur 4 2 5 1
Toplam 13 11 7 9

 

19 Mayıs puan tablosu

TABLO Elif Hatice Neslihan Dilek
Reyhan 5 2 3 1
Hüsniye 5 2 1 4
Çiğdem 5 3 1 1
Nur 1 5 1 1
Toplam 16 12 6 7

 

Görünen tabloya göre çeyrek altını kazanan gelin Elif olacak. 

18 Mayıs puan tablosu: 

TABLO Elif Hatice Neslihan Dilek
Reyhan  1  4  5  3
Hüsniye  5  3  1  1
Çiğdem  1  2  2  5
Nur  5  1  1  4
Toplam  12  10  9  13

 

Günün birincisi Dilek oldu. Gelinim Mutfakta bugün çeyrek altını Dilek aldı.

DÜN NELER OLDU?

Dün yei gelen yarışmacı 12 puanla Hatice birinci oldu. Günün sonuncusu ise Neslihan oldu. Gelinler dün Peynirli Sucuklu Çörek yaparak yarıştılar. 

GELİNİM MUTFAKTA 20 MAYIS SALI FRAGMANI 

Gelinim Mutfakta 528. Bölüm Fragmanı şöyle:

Yorumlar