Gaziantep - Adana yolu temizlenerek açıldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında ulaşımda aksamalara neden olan yol kapanmaları yaşanırken, karayolları ekipleri hızlı bir şekilde duruma müdahale ederek çözümler üretiyor.

Google Haberlere Abone ol

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu tamamen ulaşıma açıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun tamamen ulaşıma açıldığını bildirdi.

Vali Gül, AA muhabirine, önceki gün akşam saatlerinden itibaren ekiplerin otoyol güzergahında çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Karla mücadele anlamında kent genelinde 6 bin personelin emek verdiğini anlatan Gül, "En zorlu noktalardan birisi TAG Otoyolu'ydu. Şu an itibarıyla otoyolu tamamen ulaşıma açtık. Don olaylarına karşı herkesin yine de dikkatli olmasını, kar lastiği olmayan araçlarla seyahate çıkılmamasını özellikle istiyoruz." diye konuştu.

Vali Gül, bu süreçte sürekli desteklerini hissettikleri Adalet, Ulaştırma ve Altyapı ve İçişleri bakanlıklarına, bölge milletvekillerine, belediyelere, AFAD, Türk Kızılay ve güvenlik güçlerinin ekiplerine teşekkür etti.

GAZİANTEP-MALATYA YOLU AÇILDI

Yoğun kar nedeniyle kapanan Gaziantep-Nizip ile Malatya-Hekimhan kara yolları ulaşıma tekrar açıldı.

Nizip Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, "Gaziantep Valiliğimiz koordinesinde, Nizip-Gaziantep yönünde hem otoyolda hem de D-400 kara yolunda saat 14.00 itibarıyla trafik akışı sağlanmış olup yollar açıktır, bekleyen araç yoktur. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı.

Malatya'da yoğun kar nedeniyle araç geçişlerine izin verilmeyen Hekimhan-Malatya kara yolu da yeniden ulaşıma açıldı.

Ekiplerin yolda yaptığı tuzlama ve temizleme çalışmalarının ardından trafik kontrollü sağlanmaya başlandı.

BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI DURDU

Bölgede 5 gündür etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı 1 metreye yaklaştı.

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçların kayması ve kaza yapmasıyla yolun zaman zaman ulaşıma kapanması sonucu güzergahta uzun araç kuyrukları oluştu. Geçişlerine izin verilmeyen ağır tonajlı araçlar, yol kenarlarında ve park alanlarında bekletildi.

Kar yağışının etkisini kaybetmesiyle Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu kesiminde ulaşım normal seyrinde ilerliyor. Ağır tonajlı araçlar da kontrollü olarak yollarına devam ediyor.

Karayolları ekiplerinin karla mücadele çalışması sürdürdüğü bölgede, trafik ve jandarma ekipleri de ulaşımda aksama yaşanmaması için görev yapıyor.


 

Yorumlar