Fransa'da Azerbaycan elçiliğine saldırı düzenlendi, ortalıkta tek polis yoktu

Fransa son dakika: Ermenistan'ın Paris'teki lobisi tarafından düzenlenen protesto gösterilerinde Azerbaycan elçilik binasına saldırı düzenlendi. Ortalıkta tek bir polisin dahi olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Google Haberlere Abone ol
Fransa'da Azerbaycan elçilik binasına saldırı

Ermenistan'ın Paris'teki diyasporası tarafından düzenlenen protesto gösterilerinde Azerbaycan'ın Paris Büyükelçilik binası hedef alındı. Büyükelçilik binasına protestocular tarafından düzenlenen saldırısı esnasında ortalıkta tek bir polis dahi olmaması dikkatlerden kaçmadı. Görüntüler, saldırıya bilinçli olarak müsaade edildiği izlenimi veriyor.

Fransa'da Ermeni protestocular, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliği'ne saldırdı.

Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, büyükelçilik binasına yapılan saldırıyı Twitter hesabından görüntüsünü paylaşarak duyurdu.

Mustafayev, Fransız Ermeni fanatiklerinin Azerbaycan'ın Paris'teki büyükelçilik binasına saldırdığını ifade etti.

"Ama Ermeni barbarları bir kenara bırakalım." ifadesini kullanan Mustafayev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Twitter hesabını etiketleyerek, "büyükelçilikleri korumayan ve güvenlikleriyle ilgili haklı taleplerini görmezden gelen" Fransa'ya tepki gösterdi.

Mustafayev, bu durumun Fransa için utanç kaynağı olduğuna işaret etti.

Olaya ilişkin görüntüde, büyükelçiliğin önünde aralarında Ermenistan bayrağını omuzlarında taşıyanların da bulunduğu kalabalık bir grup görülüyor.

Görüntüde binanın önündeki barikatı sökerek geçen 2 kişi, binanın kapısı olduğu tahmin edilen yeri tekmeliyor ve barikatla kapıyı kırma girişiminde bulunuyor.

Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından paylaşılan bir görüntüde de büyükelçilikten bir kişinin sopayla, kapıyı açıp binaya girmeye çalışan protestocuları kovalaması dikkati çekti.


 

Yorumlar