Filistin'den sevindiren Kovid-19 haberi

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde koronavirüse yakalanan 17 kişi tedavilerinin ardından sağlığına kavuştu.

Google Haberlere Abone ol

Filistin'de Batı Şeria bölgesinde Kovid-19 olarak isimlendirilen yeni tip koronavirüse yakalananlarla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Bir otelden yayılan virüse kapan 17 Filistinli, tedavi sonrasında sağlığına kavuştu. 

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhem, 5 Mart'ta Batı Şeria'nın Beytullahim kentinde turistlerin kaldığı ve ilk Kovid-19 vakasının tespit edildiği oteldeki çalışanların, tedavilerinin ardından iyileştiklerini belirtti.

Mulhem, otel çalışanları ve onlarla temas ettikleri belirlenen 17 kişinin tedavilerinin sona erdiğini ancak ihtiyaten evlerinde karantinalarının süreceğini ifade etti.

Mulhem, böylece Batı Şeria'daki mevcut Kovid-19 vaka sayısının 48'den 31'e düştüğüne dikkati çekti.

Filistin Sağlık Bakanlığından 5 Mart'ta yapılan açıklamada, Beytullahim'deki bir otelin çalışanlarında Kovid-19 tespit edilmesi üzerine Batı Şeria'nın tamamında olağanüstü hal ilan edildiği duyurulmuştu. Virüsün Yunanistan'dan gelen bir gruptan bulaştığı belirtilirken, Yunan gruptaki bazı kişilerde ülkelerine döndükten sonra Kovid-19 tespit edildiği kaydedilmişti.

Bakanlık ayrıca, Beytullahim ve Eriha kentlerinde tüm eğitim kurumları ile cami ve kiliselerin 14 gün süreyle kapatıldığını açıklamış, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da daha sonra yayımladığı bir kararnameyle Kovid-19'la mücadele kapsamında ilan edilen 14 günlük olağanüstü halin 1 aya çıkarılması talimatı vermişti.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin'de virüslü hastalar hastalıklarını başkalarına bulaştırırken kameralara böyle yakalandı.

 

Yorumlar