Fenerbahçe'de vaka sayısı dörde yükseldi

Fenerbahçe'de Covid-19 virüsü bulaşan kişi sayısı dörde yükseldi. Bir sporcu, bir teknik ekip ve iki de idari personelde koronavirüs testi pozitif çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Spor dünyasında koronavirüs şoku devam ediyor.

Galatasaray'dan sonra Fenerbahçe'de de vaka sayısı giderek artıyor.

Son olarak Fenerbahçe Basketbol takımında 4 kişide koronavirüs bulunduğu açıklandı.

Fenerbahçe Kulübü, Sağlık Bakanlığı'nden gelen test sonuçlarına göre, test yapılan 12 kişi içerisinde 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide COVID-19 test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Açıklamada testlerin Sağlık Bakanlığı'na iletildiği belirtilerek, "Sağlık Bakanlığımızdan gelen test sonuçlarına göre bir sporcu, bir teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide Kovid-19 test sonuçlarının pozitif olduğu görülmüştür." ifadesine yer verildi. 

Bir idari çalışan dışında hiçbir oyuncunun ya da çalışanının hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablonun söz konusu olmadığı vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi: "Sporcularımız ve çalışanlarımız evlerinde izolasyon altında iyileşme süreçlerini takip etmekte ve durumları sağlık ekiplerimizce düzenli olarak gözlemlenmektedir. Bir süredir tedbir amaçlı olarak hastanede bulunan bir idari çalışanımızın ise yapılan yeni tetkiklerinde koronavirüs testleri bugün itibariyle negatif çıkmıştır. İdari çalışanımız, testlerinin negatif çıkması sonrasında tedavi edildiği hastaneden taburcu edilmiş, 14 günlük karantina sürecini tamamlamak üzere istirahate çekilmiştir. Koronavirüs sonuçları pozitif olan sporcularımızın ve çalışanlarımızın isimleri kendileri tarafından kamuoyu bilgilendirilmediği sürece hasta hakları yönetmeliğinin, hastanın mahremiyetine saygı gösterilmesi esası sebebiyle açıklanmamaktadır."

Galatasaray'da da üç de yönetici olmak üzere üç kişi de koronavirüs bulunmuştu.

FATİH TERİM BÖYLE İSYAN ETMİŞTİ

 

ÖNEMLİ GÜNDEM BAŞLIKLARI

 

Detaylar Geliyor...

Yorumlar