Ermenistan'ın kirli planı deşifre oldu

Ermenistan, işgal ettiği Dağlık Karabağ'da haksız olduğu için kimseden destek bulamıyor. Bu nedenle savaşı Dağlık Karabağ'ın dışına taşırarak uluslar arası arenada haklı konuma çıkmaya çalışıyor.

Google Haberlere Abone ol

Dağlık Karabağ'da aldığı ağır darbelerle ne yapacağını şaşıran Ermenistan, Azerbaycan'ın diğer şehirlerine saldırmaya başladı Ülkenin en büyük ikinci şehrine bombalı saldırı düzenledi. Amacı ise Azerbaycan'dan benzer bir misilleme alarak uluslar arası arenada "saldırıya uğruyoruz" imajını vermek. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, Ermeni askeri grupların, Azerbaycan'daki şehir ve köylere yönelik saldırılarını sürdürdüğü aktarıldı.

Açıklamada, "Ermeni askeri gruplar, Gence şehrini, Karabağ’da ise Fuzuli bölgesini, Ağdam ve Terter köylerini topçu ve roket atışlarıyla bombalıyor. Gence’ye yönelik saldırılar, Ermenistan topraklarından yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov da yaptığı açıklamada, "Ermenistan topraklarından Azerbaycan topraklarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar, kışkırtmaya yöneliktir ve çatışma bölgesini genişletmektedir." değerlendirmesinde bulundu. 

RUS FÜZELERİYLE SALDIRDI

Azerbaycan'ın tarihi şehri Gence, Ermenistan'ın attığı 4 füzenin hedefi oldu. Sivillere yönelik saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken 4 kişi ise yaralandı; korkunç saldırıdan ilk görüntüler geldi.

Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan, Azerbaycan'a ait sivil yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor. Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti olan Gence'yi 4 füze ile vuran Ermenistan 1 kişinin hayatını kaybetmesine 4 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Gence şehrinin vurulduğunu aktardı ve sert karşılık verileceğini bildirdi.

ABDULLAH AĞAR KİRLİ PLANI DEŞİFRE ETTİ!

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Ermenistan'ın kışkırtıcı saldırısı ile ilgili sosyal medyadan çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Ağar, Ermenistan'ın asıl amacının, Azerbaycan’ı; Ermenistan’ı Ermenistan’ta vurmaya tahrik edip Rusya’yı oyunun içine çekmeye çalışması olduğunu dile getirdi. 

Abdullah Ağar'ın konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde; 

"Dağlık Karabağ’dan ve Azerbaycan-Ermenistan sınırlarından (temas noktalarından) çok içerideki Azerbaycan Gence havaalanı dün gece vuruldu. Azerbaycan’ı; Ermenistan’ı Ermenistan’ta vurmaya tahrik edip Rusya’yı oyunun içine çekmeye çalışan Ermenistan şimde de “BEN VURMADIM!” diyor. 


Ermenistan’ın karar vericileri nasıl yalan söyleyeceklerini şaşırdılar. Azerbeycan Gence’de “Kendi kendini vurdu” diyorlar. İyi de! Siz Azerbaycan topraklarını (Karabağ’ı), sınırı/cephe hattını kullanarak Azerbaycan’ı vurup dururken Azerbaycan’ın kendini vurmaya ihtiyacı yok ki!

Ne kadar aptalca bir yalan! Ne kadar aptalca bir suç yıkma!"

 

 

Yorumlar