Enerjisa Enerji genel kurulu yapıldı

Enerjisa Enerji'nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi

Google Haberlere Abone ol
Enerjisa Enerji genel kurulu yapıldı

Enerjisa Enerji AŞ'nin olağan genel kurul toplantısı Sabancı Center'da gerçekleştirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Merkezi Kayıt Kuruluşu sistemi üzerinden çevrimiçi olarak da takip edilen toplantıda şirketin 2021 yılına ait finansal sonuçları, strateji ve operasyonlarına dair konular görüşüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, Enerjisa Enerji'nin, ana iş kolları olan elektrik dağıtımı ve perakende satışının yanı sıra teknoloji, sürdürülebilirlik ve insanı odağına alan bir stratejiyle ürün ve çözümler sunarak tüm paydaşlarına en yüksek değeri yaratmayı amaçladığını ifade etti.

Şirketin, bu doğrultuda yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektriğin tüketildiği yerde üretilmesine olanak veren çevreci ürün ve çözümlerle enerji verimliliği uygulamalarını hayata geçirdiğini kaydeden Zaimler, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Enerjisa Enerji dijitalleşme ve inovasyonu insan ve gezegenimiz için faydasını gözeterek kullanıma sunuyor ve fırsat eşitliği sağlayabilmek için çalışmaya devam ediyor. Bugün gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurul toplantısında hissedarlarımızın da bu konulara olan ilgisi ve teveccühü bizleri son derece memnun etti. Bu ilgi ve teveccühün en önemli göstergesi de hissedarlarımız tarafından yöneltilen sorular oldu. Esasen daha önce planlamadığımız bu açıklamayı yapmamdaki sebep de bu sorulardan dolayı duyduğum heyecan ve mutluluk oldu. Yeni enerji dünyası olarak tanımladığımız ekosistemde en az maliyet ve arz güvenliği kadar önemli olduğuna inandığımız ve entegre halde işimizin merkezinde yer alan sürdürülebilirlik konularında gelen bu sorular, yatırımcılarımızın bugün kadar geleceğe de odaklandığını, çevre, sosyal ve yönetişim konularını oldukça önemsediğini gösterdi ve bu konudaki sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlattı. Bu durumdan duyduğum memnuniyeti de ayrıca ifade etmek isterim. İnanıyorum ki yatırımcılarımızın bu yaklaşımı yönetim kurulu olarak bizler, şirket yönetimi ve tüm çalışanlarımız için ilave bir motivasyon kaynağı olacak ve Enerjisa Enerji sorumluluklarının bilinciyle sektöre yön vererek öncü ve lider konumunu sürdürmeye devam edecektir."

Yorumlar