Diyarbakır Dürümlü'de maktüller anısına iftar

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Diyarbakır'ın Dürümlü Mahallesi'nde terör örgütü PKK tarafından katledilen 16 vatandaş anısına iftar programı düzenlendi.

Google Haberlere Abone ol
Diyanet İşleri Başkanlığı, terör örgütü PKK'nın Dürümlü katliamında yaşamını yitiren 16 vatandaş anısına Diyarbakır'da iftar verdi. Diyarbakır Müftüsü İşliyen, "Burada iftar yapmamızdaki maksadımız, burada şehit olan kardeşlerimizin unutulmadığını göstermek, onlara rahmet dilemek ve geride kalanlara bir destek ziyaretinde bulunarak, yanlarında olduğumuzu göstermek istedik" diye konuştu.

Tanışık Mahallesi'ndeki programda Kur'an-ı Kerim okunarak, katliamda hayatını kaybedenler için dua edildi. İftarın ardından konuşan Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, programın Diyanet İşleri Başkanlığınca organize edildiğini söyledi. Tanışık köyünde 16 kardeşlerinin şehit olduğu elim bir hadise yaşandığını belirten İşliyen, "Bu elim hadiseden sonra gerek devlet yetkililerimiz, gerekse bölge içinde ve bölge dışından başsağlığı ziyaretleri yoğun olarak gerçekleşti." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de iftara katılmayı planladığını ancak yoğun programından dolayı katılamadığını ifade eden İşliyen, "Ankara'dan, Diyanet İşleri Başkanlığımızın müşavirleri ve diyanetten yetkililerimiz geldi." diye konuştu.

İşliyen, şunları dile getirdi:
"Bugün Tanışık köyümüzde Diyanet İşleri Başkanlığımızın ev sahipliğiyle iftar yaptık. Burada iftar yapmamızdaki maksadımız, burada şehit olan kardeşlerimizin unutulmadığını göstermek, onlara rahmet dilemek ve geride kalanlara bir destek ziyaretinde bulunarak, yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Bir daha böyle hadiselerin yaşanmaması için Rabbimize niyazda bulunduk.
Bayanlara ve erkeklere verdiğimiz iftara köylülerin hemen hemen tamamı katıldı. Davetimize icabet eden Tanışıklılara çok teşekkür ediyoruz."

Yorumlar