Coronavirüs (Koronavirüs) belirtileri bildiklerinizi çöpe atın

Coronavirüs (Koronavirüs) ile ilgili yapılan araştırmaların ikisinde korkunç detaylar ortaya çıktı. Her iki araştırmada da virüs taşıdıkları halde hastalarda hiçbir belirti olmamasıydı.

Google Haberlere Abone ol

Coronavirüs (Koronavirüs) belirtileri konusunda şu ana kadar herkesi rahatlatan bir özellik bulunuyordu. Ya öksürük ya da ateş ile kendini belli ediyordu. Ancak şu ana kadar yapılan iki ayrı araştırmada, birçok hastada Covid-19 bulunmasına rağmen hastaların hiçbir şekilde belirti vermediği ortaya çıktı. Bu durum, toplumda virüs taşıdığı halde hiçbir belirti vermeyen insanların dolaşma ihtimalini yükseltiyor.

Bilim adamları tarafından İzlanda ve Japonya'da yürütülen iki farklı çalışma yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili yeni bir bilgiyi ortaya koydu. Araştırma sonucunda virüs tespit edilen hastaların en az yüzde 40'ında hiçbir semptoma rastlanmadığını ortaya koydu.

İzlanda'da, sağlık yetkilileri ve "deCode Genetics" şirketince hafta başına kadar 10 bin 300 kişiye Kovid-19 testi yapıldı. Ülkede test sonuçları pozitif çıkan 218 kişinin yarısında Kovid-19'un hiçbir belirtisinin görülmediği tespit edildi.

İzlandalı epidemiyolog Thorolfur Gudnason, BuzzFeed News'e yaptığı açıklamada, "deCode Genetics'ten alınan ilk sonuçlar, nüfusun küçük bir oranının virüse yakalandığını ve testleri pozitif çıkanların yarısının asemptomatik olduğunu gösteriyor." ifadesini kullandı.

JAPONYA'DA DA BENZER Coronavirüs (Koronavirüs) SONUÇLARI

İzlanda'daki araştırmanın bir benzeri de Japonya'da yapıldı. Japonya'da da Diamond Princess gemisinde yeni tip koronavirüs tespit edilen yolculardan yüzde 80'inde ya hiçbir semptoma rastlanmadı ya da hafif belirtiler görüldü.

Thejapantimes'ın haberine göre; Kovid-19 pozitif çıkan Diamond Princess yolcularından 104'ü ile yürütülen çalışmanın raporu, Tokyo'daki Sivil Savunma Güçleri Merkez Hastanesince yayımlandı.

Rapora göre, hastaneye kaldırıldıklarında vakaların yüzde 80'inde hiç semptom görülmediği veya hafif semptomlara rastlandığı, yüzde 20'sinde ise yeni tip koronavirüsün ağır belirtilerinin gözlendiği belirtildi. Bu kişilere yapılan bilgisayarlı tomografinin, hiç semptom göstermeyen veya hafif semptomlar görülenlerin yarısının akciğerlerinde virüsün yol açtığı anormallikler tespit edildi.

KORONAVİRÜS İNSAN BEDENİNDE BÖYLE YAYILIYOR

 

 

Yorumlar

recep yilmaz yavudiden tohum TC alirsa sonubu olur seref sizler burdan rant var