Cenk Çelik'i vuran şüpheli yakalandı

Cenk Çelik'in vurulmasıyla ilgili olayda yeni gelişme... Adana'da ağustos ayında işlenen bir cinayet nedeniyle de aranan şüpheli Özgür B'nin yurt dışına kaçmak için bazı şüphelilerle irtibata geçtiği belirlendi

Google Haberlere Abone ol
Cenk Çelik'i vuran şüpheli yakalandı

Cenk Çelik'i başından vurarak yaralayan Özgür b. isimli şüpheli Edirne'de yakalandı. Ümraniye'de bir kişiyi başından silahla yaraladığı gerekçesiyle aranan zanlı yurt dışına kaçmak üzereyken Edirne'de yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 17 Eylül Cumartesi günü Atatürk Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi'nde Cenk Çelik'in başından silahla yaralanmasına ilişkin çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada, Çelik'i başından silahla vurduktan sonra olay yerinden kaçan şüphelinin, kaçış güzergahında, önce olayda kullandığı silahı çöp kutusuna attığı, daha sonra da elbisesini değiştirebilmek amacıyla üst üste giydiği iki pantolondan birini çıkartıp attığı ortaya çıktı.

- PANTOLON CEBİNDEN ÇIKAN KARTTAN KALDIĞI OTEL BELİRLENDİ

Bulunan pantolonun cebinden çıkan kart üzerinden şüphelinin kaldığı oteli belirleyen polis, kaçan zanlının Özgür B. (19) olduğunu tespit etti.

Çalışmalarını derinleştiren polis, Özgür B'nin olayı gerçekleştirdikten sonra bir taksiye binerek Edirne'ye kadar gittiğini, buradan da yurt dışına kaçmak için bazı şüphelilerle irtibata geçtiğini belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis zanlıyı gözaltına aldı.

- ADANA'DAKİ BAŞKA BİR CİNAYETE KARIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen zanlı Özgür B'nin, 2 Ağustos'ta Adana'da gerçekleşen ve Ergün Opçin'in, motosikletli iki kişi tarafından öldürüldüğü olayda motosikleti süren kişi olduğu, bu nedenle hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

Özgür B'nin, Adana'da bir suç örgütüyle bağlantısı olduğu ve İstanbul'a Cenk Çelik'in öldürülmesi amacıyla gönderildiği ihtimali üzerinde duran polisin, araştırmayı bu yönde derinleştirdiği öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliğindeki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen zanlı, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

 

Yorumlar