Belediye Başkanı Çebi, kadına şiddet uyguladı

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Belediye Başkanı Kemal Çebi, sosyal tesislerde buluştuğu kadın psikoloğu darp etti. Polise ve savcılığa intikal eden olay sonrasında soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'un Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Kemal Çebi, belediyeye ait sosyal tesislerde buluştuğu kadın psikoloğu darp etti. Kadının çığlıkları üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri durumu savcılığa bildirdi. Savcılık tarafından Kemal Çebi ve olay hakkında soruşturma başlatılırken; Çebi'nin şiddetine maruz kalan kadın psikolog Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaparak kamuoyundan destek talebinde bulundu. 

Instagram hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan 35 yaşındaki kadın Psikolog Reyhan Hayırlıoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin daveti üzerine gittiği Soğuksu Sosyal Tesisleri’nde zorla bir odada alıkonularak darbedildiğini ifade etti.

Küçükçekmeceden.com sitesinin haberine göre; Hayırlıoğlu ayrıca Kemal Çebi’nin korumasına seslenerek “Silahımı getir” dediğini ve olay yerine gelen polisler sayesinde kurtulduğunu da söyledi.

Konuyla ilgili Reyhan Hayırlıoğlu şu açıklamalarda bulundu: Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi tarafından, 25 Eylül 2021 Cumartesi günü, kendisinin daveti üzerine sözleşerek gittiğim, Küçükçekmece Soğuksu Sosyal Tesisleri’nde zorla odaya kapatılarak darp edildim, alıkonuldum.

O gün orada bulunan müşteriler de bana yapılan zor balığın büyük bölümüne şahit olup yardım çığlıklarını duymuşlardır. Hatta Kemal Çebi ve etrafındaki koruması ve şoförü ve yanında bulunan eski sevgilisinin kız kardeşi ile birlikte beni kapatıp gördükleri odanın penceresinden bağırarak yardım istemem üzerine orada bulunan birkaç kadın polise haber vermiştir. Bu esnada Kemal Çebi koruması Mustafa beye seslenerek “Mustafa arabadan silahımı getir” dediyse de şans eseri silah getirilene kadar polis memurlarının olay yerine gelmesi sonucu kurtarıldım.

Şikayetim üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2021/51405 sayılı dosya numarası ile belediye başkanı Kemal Çebi hakkında soruşturma başlatılmış olup yasal süreç devam etmektedir. Özellikle kamera görüntüleri başta olmak üzere bir kısmı karartılsa da delilleri ve darp raporu soruşturma dosyasında mevcuttur.

Ancak ben buranın Cumhurbaşkanıyım herkesi satın alırım yarım bıraktığım işi tamamlarım diyen ve kontrolsüz gücüne güvenen Kemal Çebi, beni tehdit etmeye ve psikolojik şiddet uygulamaya devam etmekte. Ne yazıkki yargı sistemimiz beni koruyucu şiddeti önleyici tedbirler alamamaktadır. Aksine şiddet mağduru ben olmama rağmen Kemal Çebi haksız gerçek olmayan iddia ve iftiralarla benim hakkımda uzaklaştırma kararları aldırmıştır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi çeşitli insanlar aracılığıyla tarafıma hakaret dolu mesajlar atılmakta hakkımda asılsız iftiralar yayılmakta. Gerek mesleki, gerek özel yaşantımda itibarım zedelenmeye çalışılmakta ve kişilik haklarıma alenen saldırılmaktadır. (124. madde baz alarak haklarımı savunulmasını istiyorum)

Hepimizin bildiği gibi kanunlarımızın yetersizliği etkisizliği ve uzayan yargılama süreçleri yüzünden kadınlar şiddet mağduru olmaktan vermektedirler. Ben ölmek istemiyorum. Daha fazla şiddet ve tehdide maruz kalmak istemiyorum. Uzayan yargı sürecinde aldığım tüm teklifleri üzerime atılan haksız ve çirkin iftiralara rağmen sosyal medyanın gücüne ve hassasiyetinizi inanıyor sizlerden bana destek olmanızı bekliyorum.

Dosyanın süreci devam etmekte olup her türlü güç güç güç gösterisini kullanarak sürecin uzaması için her yola başvurmakta olduğu için paylaşmak zarureti hasıl olmuştur.

Son olarak paylaştım olayın siyasi hiçbir boyutu bulunmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Şahıs kim olursa olsun şiddet şiddettir kadına şiddetin üstü örtülmemelidir. Karşımdaki kişinin makamına korkmuyorum. Sizler de korkmayın lütfen sesimi duyun duyurun bana yardım edin. Gerekli açıklamaları devam eden hukuki süreç aşamasında ve avukatım paylaşacağız. Ben bu davanın takipçisiyim sizde takipçisi olun. Adalette güç gösterisine son verelim. Kadına şiddete dur deyin.


 

Yorumlar